$
חדשות טכנולוגיה

בלעדי לכלכליסט

חברת הסטארט-אפ סטרטוסקייל של אריאל מייסלוס נסגרת

החברה מהרצליה, שגייסה עד כה 70 מיליון דולר, הודיעה ל-60 העובדים כי הגיעה לסוף דרכה; מייסלוס: "היינו בשיחות לקראת מיזוג, אך הן הסתיימו ללא תוצאות - וקיבלנו החלטה לסגור את החברה"

מאיר אורבך 19:2512.12.19

חברת הסטארט-אפ מהרצליה סטרטוסקייל (Stratoscale) של היזם הסדרתי אריאל מייסלוס סוגרת את שעריה, כך נודע ל"כלכליסט". מייסלוס היה מעורב בעבר בהקמת חברת אנוביט שנמכרה לאפל, פסעבה (passave), שנמכרה ל־PMC ביותר מ־300 מיליון דולר וחברות נוספות. מייסד נוסף של החברה הוא איתי בוגנר שעזב את החברה והיה מעורב לאחרונה במכירה של מטה נטוורקס. מייסד החברה אריאל מייסלוס אישר את הפרטים לכלכליסט .

  

"עשינו הימור מאוד גדול ובנינו מוצר משמעותי שדורש משאבים משמעותיים בנינו מערכת ענן שתואמת לאמזון שדורשת הרבה השקעה וזה לוקח הרבה זמן. המכירות לא גדלו בקצב המתאים - והגענו למסקנה שזה הזמן לעשות מהלך. "היינו בשיחות לקראת מיזוג, אך הן הסתיימו ללא תוצאות - וקיבלנו החלטה לסגור את החברה לצערי", אמר מייסלוס. "כמות החברות שהצלחנו להוציא תחת ידינו היא עצומה כמו מטה נטוורקס ואינדני".

 

סטרטוסקייל, שגייסה עד כה 70 מיליון דולר, הודיעה לעובדיה היום שהגיעה לסוף דרכה. על פי הערכות, החברה היתה במגעים עם כמה חברות לרכישתה אבל אלו לא צלחו. על פי לינקדין, בחברה מועסקים כ-60 עובדים. בין המשקיעים בסטרטוסקייל, שהוקמה בשנת 2013 ושמרה על חשאיות במשך זמן רב, ניתן לציין את קרנות הון הסיכון בסמר ובאטרי האמריקאיות וכן את הקרנות של חברות הענק סיסקו, אינטל, קוואלקום וסנדיסק.

 

אריאל מייסלוס אריאל מייסלוס

 

ב-2017 עוד הספיקה סטרטוסקייל לבצע רכישה ראשונה - של חברת טסורה (Tesora) האמריקאית, רכישה שהיתה משמעותית לחברה הישראלית. לאחר הרכישה  אמר מייסלוס: "הרכישה מהווה ציון דרך משמעותי ביכולת של סטרטוסקייל לסייע ללקוחות להאיץ את תהליכי אימוץ מתודולוגיות הענן. ארגונים מעוניינים לצרוך שירותי מאגרי מידע באופן פשוט וקל ובלחיצת כפתור".

 

סטרטוסקייל מפתחת שירות מבוסס ענן לניהול מרכז הנתונים (data center) הארגוני, כאלטרנטיבה לשירות הענן של אמזון, אשר הפך למונופול בשנים האחרונות. הצוות של מייסלוס פיתח מערכת שמספקת לארגונים וחברות ענן פרטי שירות מלא, אלטרנטיבי לאמזון, אשר מאפשר להם להעביר את מרכז הנתונים שלהם (data center) - האפליקציות הארגוניות, שירותי האחסון, הרשת הווירטואלית, מערכת הבקרה וניתוח הנתונים (אנליטיקס) והרשאות הגישה למערכת - לענן בבת אחת. שירות זה מותקן על גבי שרתים גנריים וזולים המבוססים על מעבד אינטל ומיוצרים על ידי מגוון חברות כמו לנובו, HP או דל. 
x