שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
אפליקציות

כרום נגד ההאקרים: הגרסה החדשה של הדפדפן תזהיר גולשים מגניבת סיסמאות

עדכון 79 של הדפדפן הפופולרי כולל מספר שינויים שמיועדים לחזק את הבטיחות של הגולשים; בין היתר הוטמעו בו הגנות נגד התקפות פישינג, שינויי פרופיל ואזהרות אבטחה באתרים חשודים

שירות כלכליסט 17:4412.12.19

גוגל השיקה אמש (ד') את כרום גרסה 79, שכוללת מספר שיפורים, בעיקר בתחום הגנה על סיסמאות. השינוי העיקרי היא שכרום יזהיר כעת את משתמשיו כאשר הסיסמא שלהם נגנבה או שהייתה חלק מפריצה למאגר מידע או לשירות מקוון. גוגל מזהירה תמיד משימוש מחדש בסיסמאות בתוספים שונים של הדפדפן ובכלי בדיקת הסיסמאות שלה. אך כעת החברה מטמיעה זאת ישירות בדפדפן שלה, שיספק אזהרות כאשר המשתמש נכנס לאתרים השונים.

את התכונה החדשה ניתן להפעיל דרך "סנכרן הגדרות" בחוצץ ההגדרות. כדי למנוע דליפה או אימות שלהן בידי גורמים זדוניים, גוגל משתמשת בהעתקים מוצפנים של הסיסמאות כדי להשוות אותן למאגרי סיסמאות גנובות שפורסמו על ידי האקרים ברשת. תוך כדי כך היא מסתירה את הסיסמה עצמה דרך מספר שכבות הצפנה נוספות. זה מאפשר לגוגל להשוות סיסמאות בצורה בטוחה באמצעות טכניקה שנקראת הצלבת סט פרטי (private set intersection with blinding).

כרום יזהיר אתכם אם אתם משתמשים בסיסמאות גנובות כרום יזהיר אתכם אם אתם משתמשים בסיסמאות גנובות צילום: שאטרסטוק

 

לצד האזהרות על גניבת הסיסמא, גוגל גם משפרת את ההגנה נגד מתקפות פישינג, באמצעות אופציית ריל-טיים (Real Time). גוגל משתמשת כבר ברשימה של אתרי פישינג ושמתעדכנת כל שלושים דקות, אך היא מצאה שנוכלים מחליפים דומיינים במהירות או מתחבאים ממנועי החיפוש (crawlers) שלה.

 

ההגנה בזמן אמת אמורה לשפר את היקף ההתראות בכ-30% וכך למנוע יותר מקרים של פישינג. גוגל משפרת גם את התמיכה שלה בפרופילים מרובים בכרום. אם אתם מתחלקים בדפדפן עם משתמשים נוספים כגון בני משפחה או עובדים, כרום יספק כעת חיווי ויזואלי טוב יותר של איזה פרופיל משמש בכל רגע נתון, כדי שתוכלו לוודא שהסיסמאות שלכם נשמרות בפרופיל הנכון. כל המאפיינים האלה יתווספו בהדרגה בשבועות הקרובים, בגרסאות המחשב של הדפדפן, אך לא ברור מתי אם בכלל אלה יגיעו לגרסת המובייל או האנדרואיד TV.

x