$
אינטרנט

שינוי עמדה: יוטיוב תחסום משתמשים שיעלו תוכן מעליב או פוגעני

שירות הווידאו של גוגל שינה את תנאי השימוש שלו ומעתה יעניש משתמשים שיעלו סרטונים שמעליבים או לועגים באופן זדוני משתמשים אחרים. השינוי התבצע לאחר שהחברה נתבעה בידי פעילי להט''ב שמחו על פרסום סרטונים שמכילים תוכן פוגעני לחברי הקהילה

שירות כלכליסט 16:0212.12.19
יוטיוב לא תאפשר יותר למשתמשים בפלטפורמה שלה לפרסם תוכן "פוגעני, מעליב או זדוני" לאחרים. על פי הודעת החברה אתמול (ד'), כדי שתוכן ייחשב ככזה, הוא צריך לכלול התייחסות או התבססות על מאפיינים כמו גזע, לאום, דת, מגדר והעדפה מינית.

השינוי, שהוא חלק מעדכון מדיניותה של יוטיוב נגד הטרדה מגדרית, מגיע לאחר שהחברה אולצה להתייחס באופן פומבי לטענה על הטרדה שאחד ממשתמשיה - יוטיובר פופולרי וידוע - הגיש נגד יוטיובר אחר. עיתונאי ווג, קרלוס מאזה, שמזהה את עצמו כגיי, דיבר על הטרדות חוזרות ונשנות שלדבריו חווה מצד מארח יוטיוב השמרני סטיבן קראודר, שלעג באופן קבוע למוצאו ולהעדפותיו המיניות של מאזה.

חסל סדר סרטונים מעליבים או פוגעניים ביוטיוב חסל סדר סרטונים מעליבים או פוגעניים ביוטיוב צילום: MintPress

 

סיפורו של מאזה הביא לזעקה ציבורית נגד יוטיוב, בדרישה מהחברה לנקוט בפעולה נגד קראודר. יוטיוב אמרה בתחילה שדבריו של קראודר לא הפרו את מדיניותה, למרות שהיו "פוגעניים". אך מעט מאוחר יותר שינתה יוטיוב את עמדתה והחליטה להשעות את קראודר ולמנוע ממנו תגמולים כספיים.

 

מנכ"לית יוטיוב סוזן וויציצקי התנצלה בפני קהילת הלהט"ב בוועידת טכנולוגיה ביוני, אך אמרה שזו עדיין הייתה "ההחלטה הנכונה" לומר שהסרטונים המדוברים לא הפרו את מדיניותה של יוטיוב. התגובות מצד יוצרים המזוהים עם קהילת הלהט"ב המשיכו עם זאת במהלך הקיץ, כאשר קבוצה של שמונה מתלוננים הגישה תביעה בגין אפליה נגד החברה בחודש אוגוסט.

 

עדכוני המדיניות של יוטיוב עוסקים בהתנהגויות בעייתיות נוספות. החברה מתכוונת כעת להשעות את חברי תכנית ה-Partner Program של יוטיוב על ערוצים ש"מאתגרים שוב ושוב את מדיניות ההטרדה שלנו", כלומר שהם לא יוכלו עוד להרוויח כסף מהפלטפורמה. יוטיוב עשויה גם לשקול להסיר תוכן מהערוץ ולהביא לסגירתו אם ההתנהגות תימשך.

x