$
הייטק והון סיכון

חברת Payoneer הישראלית רוכשת את פלטפורמת התשלומים הגרמנית optile

היקף הרכישה לא נמסר, החברה הנרכשת מעסיקה כ-75 עובדים ומרכזה במינכן. Optile מבצעת עסקאות סליקה בהיקף כולל של מיליארדי דולרים בשנה ובין לקוחותיה: לופטהנזה, קינג פישר ואחרות

מאיר אורבך 16:0110.12.19
חברת הפינטק הישראלית Payoneer הודיעה היום (ג') על רכישת פלטפורמת התשלומים הגרמנית optile. אופטייל, שמרכזה במינכן, הוקמה בשנת 2010 ומעסיקה 75 עובדים. היא מבצעת עסקאות סליקת כספים אונליין בהיקף כולל של מיליארדי דולרים בשנה עבור חברות ענק. בהן חברת התעופה לופטהנזה, רשת המוצרים לבית קינג פישר המפעילה 1,300 חנויות באירופה ועוד. שווי העסקה לא פורסם.

חברת אופטייל פיתחה ומפעילה פלטפורמת תשלומים המאפשרת לחברות ומוכרים ברשת להתחבר למגוון שיטות תשלום וגופי סליקה תחת אינטגרציה אחת, וכך לקבל כספים מאנשים פרטיים במגוון של דרכים יעילות שנוחות לכל הצדדים ולשפר בכך את החוויה שהם מעניקים ללקוחותיהם. הרכישה תרחיב את מערך הפתרונות שמציעה פיוניר מהעברת כספים בין חברות B2B לקבלת תשלומים מלקוחות צרכניים ותגדיל בצורה משמעותית את קהל היעד של החברה.

משמאל: סקוט גלית, קרן לוי ודניאל סמדס, פיוניר משמאל: סקוט גלית, קרן לוי ודניאל סמדס, פיוניר צילום: תומי הרפז

 

חברת פיוניר היא אחת החברות הגדולות בעולם להעברת תשלומים ופועלת ב-200 מדינות וב-150 מטבעות שונים. החברה מקלה על העברת תשלומים בין עסקים וחברות ומסייעת להם להגיע לקהלים חדשים ופועלת בתחום המתרחב של העברת כספים מחוץ למערכת הבנקאית. פיוניר משמשת כתשתית העברת תשלומים של תאגידים מובילים, ביניהם אמזון, גוגל, Airbnb ו-Fiverr . לחברה 1400 עובדים ברחבי העולם, מתוכם 830 עובדים במרכז הפיתוח הגדול בישראל.

 

לדברי סקוט גלית, מנכ"ל פיוניר, אופטייל ופיוניר חולקות חזון משותף לפיו בעולם הדיגיטלי והמשתנה של ימינו, חברות ועסקים מכל העולם זכאים לפלטפורמה אחת שתפתח אותם להזדמנויות חדשות ובמקביל תיתן להם שליטה וגמישות בניהול מערך התשלומים שלהם. החיבור בין החברות יחזק וירחיב את יכולתה של פיוניר בעולמות ה- ecommerce. לקוחות שתי החברות יהנו מהשירותים המורחבים של מימון הון חוזר, עמידה בחוקי המיסוי השונים וניהול סיכונים.

 

לדברי דניאל סמדס, מייסד ומנכ"ל optile: "בשילוב כוחות עם Payoneer אנו שמחים על ההזדמנות למנף את התשתית הגלובלית שלהם ואת הצוות, כדי להמשיך ולהקים פלטפורמת תשלומים". הצוות של optile ימשיך לפעול כקבוצה עצמאית בתוך פיוניר וימשיך בפיתוח פלטפורמת התשלומים של החברה כמותג תשלומים עצמאי.
x