שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
הייטק והון סיכון

החברות הישראליות Beyond Verbal ו-Healthymize מתמזגות

החברה החדשה, Vocalis Health, תתבסס על הטכנולוגיות שפיתחו שתי החברות בתחום הבריאות הדיגיטלית. בשתי החברות הושקעו 20 מיליון דולר טרם המיזוג

הגר רבט 14:4510.12.19
מיזוג בשוק הבריאות הדיגיטלית הישראלי: החברות Beyond Verbal ו-Healthymize מודיעות היום על מיזוג ביניהן שייצור חברה בשם Vocalis Health. החברה החדשה משלימה גיוס של 9 מיליון דולר בהובלת קרן aMoon. הליך המיזוג אמור להסתיים עוד השנה. בשתי החברות הושקעו 20 מיליון דולר טרם המיזוג.

 

ווקליס תתבסס על הטכנולוגיות של שתי החברות שפיתחו יישומי בינה מלאכותית לניתוח קול. הפלטפורמה שלה תשתמש בצליל קולו של אדם על מנת להעריך את מצבו הבריאותי על מנת שספקי שירותי בריאות יוכלו למנף אינטראקציה קולית מרחוק, על ידי שימוש במוקד הטלפוני או במכשיר הטלפון החכם, ולפקח ולנטר באופן פסיבי את בריאותם של מיליוני חולים הסובלים ממחלות המשפיעות על צליל הקול, כגון מחלות לב, מחלות נשימתיות שונות ודיכאון. מהחברה נמסר כי נתונים מהמבדקים הקליניים הראשוניים שערכה מדגימים את יכולת הטכנולוגיה לסווג ולנטר חולים הסובלים ממחלות כרוניות. החברה מעוניינת להשיק את המוצר כבר במהלך 2020.

מימין: טל ונדרוב מביונד ורבל, רואי ויזנר אמון, דניאל אהרונוביץ ושאדי חסן מהלת'ימייז מימין: טל ונדרוב מביונד ורבל, רואי ויזנר אמון, דניאל אהרונוביץ ושאדי חסן מהלת'ימייז צילום: דבורה אורבך

 

רואי ויזנר, מנהל בקרן aMoon ומי שהוביל את מהלך ההשקעה והמיזוג, מסר: "המיזוג של Beyond Verbal ו-Healthymize יוצר תקדים לסטרטאפים בשלב ה-Early Stage בישראל,הבנו די מהר את ההזדמנות הטמונה בשילוב כוחות על ידי מינוף שני מאגרי המידע, המערכות השונות, החוזקות והכישרונות של החברות האלה, על מנת ליצור חברה שתהיה מובילה בתחום הביומרקרים הקוליים."

 

טל ונדרוב, שהצטרף לחברת Beyond Verbal מוקדם יותר השנה כנשיא ומנכ"ל החברה ישמש כנשיא חברת ווקאליס. ונדרוב היה שותף מייסד ושימש כמנהל בכיר בחברת Corindus Vascular Robotics הנסחרת בבורסת ניו יורק (CVRS), ואשר נרכשה לא מזמן על ידי חברת Siemens Healthineers תמורת 1.1 מיליארד דולר.

 

ונדרוב מסר: "טכנולוגיות מבוססות קול יכולות לנטר בריאות באופן פסיבי ועקבי ולספק מידע רב ערך לפציינטים, רופאים ומטפלים ולטכנולוגיה אפשרות להשפיע באופן חיובי על הדרך בה אנו מספקים שירותי בריאות ברחבי העולם. ניצבת בפנינו הזדמנות מיוחדת לשלב כישרונות וליצור מוצרים יוצאי דופן, דרך שיתופי פעולה עם בתי חולים מובילים, צרכנים וחברות פארמה. אני נרגש מאוד להוביל את החברה המשולבת יחד עם ד"ר שאדי חסן, כעת כשהחברה נכנסת לשלב המסחרי המוקדם שלה."

 

ד"ר שאדי חסן, שותף מייסד ב-Healthymize, ישמש מנהל רפואי ראשי (CMO) בחברת Vocalis Health. "במהלך עבודתי כרופא, שמתי לב לכך שקולותיהם של פציינטים נותנים לי אינדיקציה על מצבם הבריאותי״ מסר. ״בדומה לאופן שבו האוזן שלי יכולה לזהות שינוי במצבם של פציינטים על ידי הקשבה לקולם, אלגוריתם מתוחכם מבוסס בינה מלאכותית יכול לעשות את אותו דבר באופן עקבי, באמצעות מכשירים חכמים. שילוב הצוותים ימקסם את המאמצים שלנו לייצר מידע רפואי חדש, בעוד אנחנו ממשיכים כל העת לפתח ביומרקרים קוליים בתחומים אחרים כגון אי-ספיקת לב, דום נשימה בשינה, הפרעות נוירולוגיות ובריאות הנפש."

 

החברה החדשה תפעל ממסצ'וסטס ומישראל. מהחברה נמסר כי המשקיעים הקיימים, ביניהם סמי סגול ורפי גדרון, כמו גם 20 העובדים הקיימים יישארו חלק מווקליס.

x