$
הייטק והון סיכון

האקסלרטור של אוניברסיטת ברקלי מחפש סטארט-אפים בישראל

האוניברסיטה, מהחשובות בעולם, גייסה כיועץ ישראלי את איתמר נוביק. לדבריו האוניברסיטה מחפשת מיזמים בתחומי התוכנה, הרובוטיקה ומדעי החיים

מאיר אורבך 11:5710.12.19
Berkeley SkyDeck מאיץ החברות (אקסלרטור) של אוניברסיטת ברקלי בקליפורניה מחפש לצרף חברות סטארט-אפ ישראליות לשורותיו. המאיץ אף מחזיק קרן השקעות של כ-30 מיליון דולר אשר משקיעה בחברות שלה. בין החברות שהיו במאיץ ניתן לציין את חברת Lime, IndieGoGo ואחרות. ברקלי היא אחת האוניברסיטאות החשובות בעולם והציבורית הטובה שבהן עם למעלה מ-60 חתני פרס נובל שכיהנו בסגל שלה.

במסגרת החיבור לחברות הישראליות המאיץ אף צירף לשורותיו כיועץ את איתמר נוביק, בכיר ישראלי הפעיל בעמק הסיליקון. נוביק השקיע בין היתר במספר חברות דוגמת Check, Honeybook, Ring ומשמש כיום כבכיר בחברת Life360.

אוניברסיטת ברקלי מחפשת סטארט-אפים ישראלים אוניברסיטת ברקלי מחפשת סטארט-אפים ישראלים צילום: ויקיפדיה

 

בשיחה עם כלכליסט אומר איתמר נוביק "התוכנית של Berkeley SkyDeck מצוינת למיזמים בשלב מוקדם שיש בהם רקע מחקרי בתחום התוכנה, רובוטיקה, או מדעי החיים. החשיפה לרשת הקשרים של ברקלי, אוניברסיטה מהמובילות בעולם ואחת מיסודות הבניין של עמק הסיליקון, יכולה לסייע ליזמים ישראלים בפיתוח החברה בארה"ב."

 

חברות צעירות אשר ירצו להיכנס למאיץ יעברו למשרדי ברקלי בקליפורניה ויזכו השקעה של 100 אלף דולר בתמורה לכ-5% ממניות החברה. לצד ההשקעה מציע המאיץ תמיכה בחברות וייעוץ שוטף וכן השתתפות בדמו דיי מול כ-650 משקיעים מעמק הסיליקון. החברות אשר יצטרפו למאיץ יהנו גם מגישה לאוניברסיטת ברקלי וכל משאביה.
x