$
חדשות טכנולוגיה

בג"ץ הורה ליועמ"ש: השב תוך 10 ימים לעתירת בכירי ההייטק על כהונת נתניהו

על מנדלבליט להשיב לעתירת 67 מבכירי תעשיית ההייטק, האקדמיה והביטחון בדרישה שיקבע שנתניהו לא יכול להיות ראש ממשלה תחת כתב אישום

מאיר אורבך 17:3609.12.19

בג"ץ קבע שהיועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט, חייב להשיב בתוך 10 ימים לעתירת 67 מבכירי תעשיית ההייטק, האקדמיה והביטחון שדרשו צו הצהרתי לפיו בנימין נתניהו לא יכול לשמש ראש ממשלה תחת כתב אישום. בין העותרים ארנה ברי, כרמי גילון, טל ברנוח, דב מורן. אביהו בן נון ,עוזי ערד ורבקה כרמי.

 

 

 

לעתירה במלואה לחצו כאן

 

העתירה היא נגד היועמ"ש וראש הממשלה בנימין נתניהו, והעותרים טוענים אין להטיל את תפקיד הרכבת הממשלה על חבר כנסת אשר הוחלט להגיש נגדו כתב אישום בעבירות שיש עמן קלון.

 

מימין: ארנה ברי, דב מורן ודדי פרלמוטר מימין: ארנה ברי, דב מורן ודדי פרלמוטר צילום: דמיטרי שביצ'נקו, תומי הרפז
מימין: אביהו בן נון עוזי ערד רבקה כרמי ו כרמי גילון מימין: אביהו בן נון עוזי ערד רבקה כרמי ו כרמי גילון צילומים: Cytegic, אוראל כהן, אורי פורת, עמית שעל

 

 

הקבוצה, המיוצגת על ידי עו"ד דפנה הולץ-לכנר, פרסמה בשבוע שעבר מכתב ליועץ המשפטי לממשלה בדרישה לקבלת עמדתו בנוגע לסמכות הנשיא להטיל את תפקיד הרכבת הממשלה על חבר כנסת שהוגש נגדו כתב אישום. העתירה הוגשה לבג״ץ לאחר שהיועץ המשפטי לממשלה סירב לתת חוות דעת בעניין זה בטענה כי מדובר ב"סוגיה תיאורטית בעת הזו".

 

העותרים טוענים, כי במקרים של השרים דרעי ופנחסי, אשר חייבו ראש ממשלה להעביר מתפקידו שר וסגן שר, בהתאמה, בשל האישומים שהוגשו נגדם בעבירות שיש עמן קלון, מתחייב לקבוע כי אין להטיל את תפקיד הרכבת הממשלה על חבר כנסת שהוגש נגדו כתב אישום בעבירות שיש עמן קלון.

 

עו"ד הולץ-לכנר כותבת בעתירה: "מסקנה משפטית מבוססת זו היא היחידה העולה בקנה אחד עם השכל הישר. שהרי אין כל היתכנות רציונלית לאפשרות החזרתו של אדם, אשר קיימות ראיות מינהליות למכביר אודות התנהלותו האישית והציבורית המושחתת, המלמדות בבירור כי הוא נגוע מזה שנים ארוכות בשחיתות שלטונית קשה ומובהקת, אל 'זירת הפשע', בדמות האדם שירכיב את ממשלת ישראל. זו מחשבה מעוררת פלצות, אשר שומטת את הקרקע מתחת לכל עקרונות היסוד של שיטת המשפט הישראלית ובראשן עקרון שלטון החוק במדינה".

x