$
חדשות טכנולוגיה

מג'יק ליפ לא מצליחה למכור ונאלצת לפטר עובדים

סטארט-אפ ה-AR שזכה להייפ עצום עד לאחרונה נאבק על הישרדותו. משקפי המציאות המוגברת שהשיקה החברה לא זכו להצלחה והמשקיעים חוששים שעתידה אינו מבשר טובות

שירות כלכליסט 11:2308.12.19
מכירות משקפי מג'יק ליפ לא עומדות בציפיות של המנכ"ל, רוני אבוביץ - ויתכן כי ייקח עוד זמן רב עד שדור שני של המשקפיים ייצא לשוק. על פי דיווח של אתר The Information על חברת המציאות המוגברת, אשר שחררה את המוצר הראשון שלה בשנה שעברה, ועל עתיד עסקיה, לפי עובדים לשעבר, מג'יק ליפ מכרה קרוב ל-6,000 משקפיים בששת החודשים הראשונים אחרי השקת המוצר לשוק. היעד המקורי של החברה היה מכירה של כ-100 אלף יחידות.

 

בנוסף, דיווחה מג'יק ליפ על פיטוריהם של עשרות עובדים בשבועות האחרונים. בחודש שעבר דיווח הביזנס אינסיידר ששני מנהלים - סקוט הנרי, מנהל הכספים הראשי, וסגן נשיא בכיר של האסטרטגיה היצירתית, ג'ון גאטה, עזבו גם הם את החברה. מסמכים חשפו שהחברה רשמה קרוב ל-2000 פטנטים כערבות לבנק ג'יי.פי.מורגן צ'ייס מוקדם יותר השנה.

 

רוני אבוביץ מייסד מג'יק ליפ רוני אבוביץ מייסד מג'יק ליפ צילום: בלומברג

 

עוד אמרה החברה כי היא בתהליך של גיוס סכומי מימון משמעותיים אך העסקה יכולה להיתקל בקשיים אם מג'יק ליפ תחווה בעיות פיננסיות בהמשך הדרך. Meta, חברת מציאות מוגברת קטנה בהרבה קרסה אחרי שהבנק מכר את נכסיה.

 

לא ברור היכן עומד פיתוח הגרסה השנייה של המשקפיים. אלה אמורים להיות מצוידים ככל הנראה בחיבור דור 5, שדה ראיה רחב יותר וחומרה משופרת - קטנה וקלה יותר. בנוסף כנראה שהעיצוב ישופר ושהמשקפיים יציעו מבחר רב יותר של צבעים. עם זאת הפרויקט מעוכב בגלל "אילוצי טכנולוגיה", והחברה צפויה לשחרר רק עדכון למוצר הנוכחי בשלב זה.

 

בתגובה לכתבה, נמסר ממג'יק ליפ כי הדיווח "מלא באי דיוקים, והצהרות מטעות". עם זאת קשה להעריך את ההתקדמות שביצעה החברה. ההייפ הראשוני

סביב מציאות מוגברת ומדומה התפוגג, פייסבוק עצמה נפטרה בימים האחרונים מחבילת תוכנה שפיתחה אוקולוס ומכרה אותה לאדובי. כך שהחברה מתמודדת במקביל עם התפכחות מאשליות ותחרות פוטנציאלית עם פייסבוק, אפל ומיקרוסופט - שלכולן פרויקטים בתחום המציאות המדומה משלהן.

x