הייטק והון סיכון

בלעדי לכלכליסט

הקרן הסודית מעמק הסיליקון J Ventures נחשפת לראשונה

הקרן של עודד חרמוני וג'ים קושלנד מגייסת קרן שנייה, עם כ־10‑15 מיליון דולר עד כה שהגיעו ממשקיעים ישראלים ואמריקאים בכירים

מאיר אורבך 07:0903.12.19

קרן ההון סיכון J Ventures מגייסת קרן שנייה, כך נודע ל"כלכליסט". הקרן, שפעלה עד כה מתחת לרדאר, הוקמה על ידי עודד חרמוני, בעבר שותף מנהל בקרן ההון סיכון רודיום של דניאל רקנטי, וג'ים קושלנד, אחד מבעלי חברת הג'ינסים ליווייס.

 

  

הקרן, שמרכז פעילותה בעמק הסיליקון, גייסה את מרבית ההון שלה מעשרות משקיעים יהודים וישראלים בעמק. עד כה גייסה הקרן בתוך כחודשיים כ־10‑15 מיליון דולר ומתעתדת לגייס עשרות מיליוני דולרים כשתסיים לגייס את הקרן.

 

עודד חרמוני ממייסדי קרן J Ventures עודד חרמוני ממייסדי קרן J Ventures צילום: עמית שעל

 

 

הקרן החלה את דרכה במיזם J Angels שפעל בשנים האחרונות. המיזם חיבר בין כ־100 משקיעים יהודים וישראלים בעמק הסיליקון שהשקיעו כאנג'לים במספר רב של חברות. על פי הערכה, בקרן השנייה ישתתפו רוב משקיעי הקרן הראשונה לצד משקיעים חדשים מישראל ומערים נוספות בארה"ב דוגמת מיאמי ולוס אנג'לס.

 

בשונה מקרנות אחרות, הקרן בוחרת משקיעים שמביאים, לצד ההשקעה, ערך מוסף ויכולת סיוע לחברות השונות. הערך המוסף של המשקיעים נמדד ביכולתם לפתוח לחברות דלתות בחברות ענק, לעזור להן בפיתוח עסקי או לעזור בבניית החברה בשווקים הנכונים.

 

עם משקיעי הקרן הראשונה נמנים משפחת לאודר, מבעלי אסתי לאודר, יצחק אפלבאום, אמיר פיינטוך, אלון גירמונסקי ובכירים בפייסבוק וגוגל.

 

רוב החברות שבהן השקיעה הקרן הראשונה הן אמריקאיות. עם החברות נמנות Afresh, שבה השקיעה בשיתוף עם קרן ההשקעות innovation endeavors של אריק שמידט ודרור ברמן, Hourly בשיתוף עם קרן S Capital של חיים סדגר ואיה פטרבורג, Kameleon בשיתוף עם State of mind של פנחס בוכריס ו־Mdgo הישראלית בשיתוף עם קרן ההשקעות בסמר ויונדאי.

 

לא התקבלה תגובת הקרן.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x