$
חדשות טכנולוגיה

אינטל מוכרת את עסקי שבבי הבית החכם; לחטיבה גם מרכז פיתוח בישראל

ענקית השבבים מחפשת רוכשים לחטיבה שמכירותיה עומדות על כ-450 מיליון דולר בשנה; כשליש מצוות הפיתוח של החטיבה ממוקם בישראל. בוב סוואן, מנכ''ל אינטל, רמז שפעילותה אינה רווחית מספיק עבור אינטל

שירות כלכליסט 13:1227.11.19

אינטל מחפשת קונים לחטיבת הבית החכם שלה, יחידה שמייצרת שבבים המשמשים בציוד ביתי מקוון ומוצרי אינטרנט הדברים, כך מסרו מקורבים לנושא לסוכנות בלומברג אמש (ג'). ענקית השבבים שכרה יועץ כלכלי ומעוניינת למכור את היחידה, שמכירותיה השנתיות עומדות על כ-450 מיליון דולר.

 

על פי הערכות, לחטיבה יש כ-1,000 עובדים בסך הכל בעולם, מתוכם כ-300 מועסקים במרכז הפיתוח של החברה בישראל. לא ברור מה יעלה בגורל העובדים המקומיים אם החטיבה תימכר. עם זאת ניתן להעריך שלא צפויה פגיעה בה, לפחות בשלב הראשון.

 

כ-300 מעובדי החטיבה שעומדת למכירה נמצאים באינטל בישראל כ-300 מעובדי החטיבה שעומדת למכירה נמצאים באינטל בישראל צילום: דוברות אינטל

 

מנכ"ל אינטל, בוב סוואן, אמר שהוא בוחן את פעילות החברה ובכוונתו לבדוק אפשרויות עבור תחומים בהם היא אינה תחרותית. החברה מכרה את עסקי הסמארטפונים שלה לאפל תמורת מיליארד דולר ביולי. סוואן ציין את עסקי שבבי הזיכרון המפסידים של החברה כתחום בו הוא עשוי לחפש שותפים.

 

עסקי הבית החכם של החברה מייצרים שבבים שמספקים חיבור אלחוטי לראוטרים ביתיים. הם מציעים מגוון שבבים שמאפשרים חיבור ל-WiFi ומנהלים את תנועת המידע עבור הצרכנים. מתחרותיה של אינטל בתחום כוללות את השאר את ברודקום וקוואלקום.

 

לאורך ההיסטוריה שלה, אינטל יצרה יחידות שקידמו טכנולוגיה חדשנית, כדרך לקדם את עסקי הליבה שלה בתחום המעבדים למחשבים ושרתים. יוזמת הבית החכם היא חלק מניסיון להבטיח ששבבי אינטל ימצאו את דרכם למספר גדול של גאדג'טים בעולמות הבית החכם ואינטרנט הדברים. ברבעון האחרון רשמה יחידת "האינטרנט של הדברים" של אינטל מכירות בסך של מיליארד דולר, עליה של 90% לעומת התקופה המקבילה שנה קודם לכן.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x