$
חדשות טכנולוגיה

קליר ג'נטיקס של מורן שניר נמכרת בכ-50 מיליון דולר

הרוכשת היא חברת Invitae הפועלת בתחום הגנטיקה הרפואית. קליר ג'נטיקס מספקת למטופלים מידע בתהליכי בדיקות גנטיות, שמסייע בהבנת תוצאותיהן

מאיר אורבך 09:1812.11.19

חברת Invitae הפועלת בתחום הגנטיקה הרפואית רוכשת את חברת קליר ג'נטיקס (Clear Genetics), המפתחת תוכנה לאספקת שירותים גנטיים.

 

קליר ג'נטיקס היושבת בסן פרנסיסקו, נוסדה על ידי מורן שניר (מנכ"לית) ובעלה גיא; היא נרכשה בכ-50 מיליון דולר בעסקת שכללה 25 מיליון דולר במזומן והשאר במניות החברה הרוכשת. על פי הדיווח של הרוכשת, בעקבות הרכישה היא תוכל להציע מידע גנטי כחלק מהטיפול הרפואי.

 

קליר ג'נטיקס מספקת למטופלים מידע לאורך תהליך הבדיקה הגנטית, והדרכה להבנת תוצאות הבדיקה. על פי IVC, קליר ג'נטיקס גייסה מיליוני דולרים בודדים בין היתר מ-Y Combinator ו-iAngels.

 

הצ'טבוט של קליר ג'נטיקס שנקרא Gia נמצא כיום בשימוש של הרבה מלקוחות חברת Invitae . הצ'טבוט יכול להנחות מטופלים במהלך התהליך, להציע הערכת סיכונים בהתאמה אישית, הטבות ביטוח, לימוד לפני ואחרי הבדיקה והבנת תוצאות הבדיקה שלהם, והכל באמצעות שיחה מקוונת אינטואיטיבית.  
  צילום: שאטרסטוק

 

שון ג'ורג', מייסד משותף ומנכ"ל חברת Invitae, אמר כי "כדי שגנטיקה באמת תעבור למיינסטרים, חולים וקלינאים צריכים פתרונות אוטומטיים של זרימת עבודה כמו שקליר ג'נטיקס יצרה. יש לנו ניסיון ממקור ראשון בערך השירותים שלהם. בעזרת היכולות שלהם נשפר מאוד את היכולת שלנו לספק חווית לקוח יעילה, לאפשר חינוך ותמיכה של קלינאיות.

 

מורן שניר מסרה: "הקמנו את קליר ג'נטיקס במטרה לפשט את תהליך הבדיקה הגנטית עבור כמה שיותר אנשים על ידי מתן כלים אוטומטיים וקלים לשימוש, המסייעים למטופל והן למטפל המשימה המשותפת שלנו להביא גנטיקה לרפואה המיינסטרים הופכת את הצטרפותם של Invitae לשלב הבא המושלם בדרכנו למסירת שירותי בריאות טובים יותר ואפשרויות טיפול בהתאמה אישית ברחבי העולם".

 

"הטכנולוגיה של קליר ג'נטיקס תוכננה כדי לענות על צרכיהם של הקלינאים. במובנים מסוימים ניתן לחשוב עליה כנווט דיגיטלי לשימוש בבדיקות גנטיות לטיפול בחולים", אמר רוברט נוסבאום, מנהל הרפואה הראשי של Invitae. בדומה לחברה שלנו, קליר פיתחה כלים אלה במטרה להבטיח גישה נוחה יותר לבדיקות גנטיות אחראיות וניתנות להפעלה. ההבנה כיצד להרחיב את השימוש הטוב ביותר בטכנולוגיות אלו תמלא תפקיד חשוב במענה כיצד הקלינאים ירתמו את כוחה של הגנטיקה ברפואה".

 

את קליר ג'נטיקס ליוו בעסקה עורכי הדין Scott Kaufman , Patrick Driscoll ,אסף אריאלי, עודד הר אבן ממשרד ZAG/Sullivan including. עו"ד אליאב אזולאי מLglBiz היה שותף בצוות העסקה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x