$
חדשות טכנולוגיה

האיחוד האירופי בודק: האם אפל פיי פוגעת בתחרות ההוגנת?

תלונות שהגיעו לנציבות התחרותיות באיחוד הובילו את אנשיה להפיץ שאלונים בקרב חברות סחר מקוון ופיתוח יישומים - בהם ביקשו ללמוד על פגיעות שחוו מצד אפל על רקע השימוש באפליקציית התשלום

רפאל קאהאן 17:2830.10.19

גורמי הגבלים עסקיים באיחוד האירופי החלו לבדוק האם אפל פיי, פלטפורמת התשלומים של הענקית האמריקאית, היא כלי שפוגע תחרות ההוגנת.לפי דיווח של סוכנות רויטרס, הרגולטור האירופי שלח שאלון לחברות מסחר מקוון ביבשת ובו שאלות בנוגע להשפעת אפל פיי על עסקיהן. בשאלון פורט שמדובר בצעד שמתבצע כחלק מבדיקה לקראת חקירה אפשרית.

 

 

נציבות התחרותיות ההוגנת של האיחוד קיבלה מידע לפיו אפל הגבילה רכישה של מוצרים ושירותים דרך אפליקציות תשלום מתחרות, בניגוד לחוק המקומי. שירות התשלום של אפל, שהושק ב-2014, זמין כיום ב-20 מ-28 מהמדינות שחברות באיחוד.

 

אפל פיי אפל פיי

 

 

בנוסף, מנסים החוקרים להבין האם אפל מנעה ממפעילי אפליקציות וסוחרים מלעבוד בפלטפורמות שלה משום שדחו תמיכה באפל פיי. אפל, מצידה, טוענת שפלטפורמת התשלומים שלה היא המאובטחת והיעילה ביותר כיום בשוק ומציגה כהוכחה את "אלפי הבנקים שעושים בה שימוש".

 

לאפל יש עבר בעייתי בכל הנוגע לתחרות בפלטפורמות שלה; הדוגמה הטובה ביותר היא הגבלת הגישה לשבב ה-NFC שמשמש מערכות תשלומים אלקטרוניות במכשירי אנדרואיד. כך יוצא שמי שרוצה לשלם בחנות שתומכת בארנק אלקטרוני עם אייפון , מוגבל לשימוש בלעדי באפל פיי למרות שכיום קיימות אלטרנטיבות רבות, לרבות כאלו שפיתחו חברות האשראי סדרה ארוכה של מערכות תשלום מתחרות, אפילו של חברות האשראי בעצמן.

 

 

 

קשה לראות כיצד אפל תצליח להצדיק את הגבלת הגישה לשבב ה-NFC של האייפון בתנאים אלה. מרגרטה וסטאגר, נציבת התחרות של האיחוד, כבר ציינה בשנה שעברה שהיא מוכנה לפתוח בחקירה אם מישהו יגיש תלונה רשמית בנושא - ויתכן שנמצא גורם שכזה. יש לציין שאפל כבר נמצאת בכוונת האיחוד לאחר שספוטיפיי השבדית התלוננה שאפל מגבילה את הגישה של הלקוחות לשירותי סטרימינג מתחרים לאפל מיוזיק. עם זאת במקרה הנוכחי טרם הוחלט האם יש לפתוח בחקירה בנושא.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x