$
חדשות טכנולוגיה

ד"ר צוק: פייסבוק השיקה פלטפורמת בריאות דיגיטלית

מדובר בשירות שיציע למשתמשים בארה"ב לעשות חיסונים, בדיקות מקדימות למחלות ויציף תזכורות לתורי רופא. מה יצא לפייסבוק מהעניין?

רפאל קאהאן 18:4929.10.19
פייסבוק השיקה אתמול (ב') כלי בריאות דיגיטלית, אותם הגדירה כשירותי "בריאות מניעתית". הכלים יספקו למשתמשים גישה למשאבים לשיפור הבריאות וזיהוי מוקדם של סיכונים רפואיים.

 

 

 

הרעיון הוא לבצע מעקב אחרי מספר מדדי בריאות כדי לזהות בהם חריגות שמעידות על בעיה אפשרית. מערכות הבריאות מפרסמות המלצות למדדים כגון לחץ דם, סוכר, כולסטרול, שומן וממוגרמות (בדיקת שד). הכלי של פייסבוק מספק המלצות למשתמשים על בסיס הגיל, המין והמיקום שלהם בהתאם.
אילוסטרציה אילוסטרציה צילום: שאטרסטוק

 

בשלב הראשון מתמקדים בפייסבוק במחלות לב וסרטן, שניים מגורמי המוות העיקריים בארה"ב ובעולם. בין היתר, יוכל המשתמש לקבוע לעצמו תזכורת לבצע בדיקות תקופתיות או לסמן אותן לאחר שבוצעו, כדי לקבל תזכורת לבדיקה הבאה. לפי פייסבוק, הבדיקות יסופקו בחינם למשתמשים אמריקאים בעלי כיסוי ביטוחי מתאים, ולאחרים היא תמליץ על האופציה הזולה ביותר בסביבתם. הפלטפורמה אף תוכל להציע מיקומים לרכישה של חיסונים ותרופות בקרבת המשתמש.

 

סמנכ"לית הגנת הפרטיות, ארין ארגן, הודיעה שפייסבוק לא תנצל את ההזדמנות לשאיבת מידע רפואי חסוי. "אנחנו אוספים רק מינימום של מידע שהכרחי לפעילותו התקינה של הכלי החדש", כתבה בפוסט באתר החברה, "לא נציג לכם מודעות שמבוססות על המידע שאתם מספקים בכלי".

 

עוד ציינה ארגן שפייסבוק לא מקבלת גישה למידע רפואי או לתוצאות הבדיקות שנערכות במסגרת הכלי. כמו כן הבטיחה שהמידע אינו משותף עם צד שלישי, ארגוני בריאות או חברות ביטוח.

 

קשה להעריך עד כמה המשתמשים ישושו להשתמש בכלי הבריאות הדיגיטלית של פייסבוק; לחברה רקורד איום ונורא בהגנה על פרטיות ולא פעם אף פעלה בניגוד למדיניותה הפומבית בנושא. החברה השיקה את הכלי בין השאר כדי לשפר את התדמית שלה, לקראת צעדים משמעותיים מצד רגולטורים בארה"ב שדנים בהחלשתה ואף בפירוק רכיבים ממנה.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x