שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
חדשות טכנולוגיה

אפל מזהירה: אייפונים ישנים יושבתו בשבוע הבא

החברה הודיעה לבעלי האייפון 5 וקודמיו שמכשיריהם לא יוכלו לקבל גישה ל-iCloud, למייל, לדפדפן, לחנות האפליקציות ולכלים חיוניים רבים אחרים אם לא יעדכנו את מערכת ההפעלה. זאת, בשל ליקוי שקשור למערכת שירותי המיקום

רפאל קאהאן 11:3729.10.19
אפל הודיעה לכל מי שמחזיק עדיין אייפונים מדור 5 ומטה שמכשיריהם לא יוכלו להפעיל חלק ניכר מתכונותיהם, כגון חנות האפליקציות, שירות הענן iCloud, המייל וגלישת אינטרנט, אם לא יעדכנו את מערכת ה-iOS שמפעילה אותם לגרסה 10.3.4 לפחות. תאריך היעד להשבתה המתוכננת היא בשבוע הבא, השלישי בנובמבר.

 

 

 

האייפונים המדוברים הם הדור האחרון שהושק תחת הנהגתו של סטיב ג'ובס המנוח, והגיעו לחנויות בשלהי 2012. המהלך נובע, לדברי אפל, מבעיית GPS גלובלית שפוגעת במכשירים שמסתמכים על המערכת כדי לכוון את הזמן והמיקום שלהם. בעלי אייפונים ישנים נוטים להימנע באופן קבוע מעדכון גרסת מערכת ההפעלה, מחשש שזו תאיט את מהירות המכשירים. זה קורה באשמת אפל עצמה, שהודתה שהאטה באופן מכוון את פעולת המכשירים כדי למנוע פגיעה בביצועי הסוללה.

 

אייפון 5 אייפון 5 צילום: אוראל כהן

 

 

"אם יש לכם אייפון 5, עדכון זה חשוב ביותר כדי לשמור על תמיכה בזיהוי מיקום מדויק דרך ה-GPS", נכתב באתר התמיכה של אפל. "אם לא תעדכנו את המכשירים עד התאריך הנקוב, לא תוכלו לבצע עדכון באוויר ותיאלצו לבצע גיבוי והתקנה מחדש (restore) דרך חיבור למחשב PC או מק", הסבירה החברה.

 

 

במקרה הנוכחי, העדכון אמור לפתור בעיה שאפל לכאורה אינה צד ביצירתה: בעיית איפוס זמני ה-GPS פוגעת במכשירים ישנים שמסתמכים על גרסה ישנה יותר של פרוטוקול המיקום של המערכת. הבעיה נובעת מהאופן בה המערכת סופרת את השבועות; כאשר היא מגיעה ל-1,024 שבועות, היא מאפסת את הספירה, מה שגורם למכשירים לאפס את התאריך בשעון הפנימי שלהם ולעוות מידע מיקום.

 

 

בסמארטפונים הבעיה כפולה, משום שבגרסה הישנה של ה-GPS, שימשה המערכת לסינכרון זמנים מדויק שמשפיע על תפעול הגלישה וחיבור הרשת בדפדפנים ופלטפורמות המייל. האיפוס האחרון היה באפריל 1999, והקרוב צפוי להגיע, כאמור, בשבוע הבא.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x