$
הייטק והון סיכון

בלעדי לכלכליסט

הרמזור הישראלי החכם גייס 6 מיליון דולר

חברת הסטארט־אפ אקסיליון גייסה את הסכום בסבב גיוס ראשון; בסבב השתתפו, בין היתר, משפחת שמלצר, בעלת השליטה בקבוצת שלמה Sixt, ואריק שטיינברג, לשעבר יו"ר פסגות ואחד המשקיעים הראשונים במובילאיי

מאיר אורבך 07:1228.10.19

חברת הסטארט־אפ הישראלית אקסיליון (Axilion) גייסה 6 מיליון דולר בסבב גיוס ראשון. החברה פיתחה מערכת שמאפשרת לערים לתכנן את הרמזורים עם אפשרות לשינויים לפי עומסי תנועה. בסבב השתתפו, בין היתר, משפחת שמלצר, בעלת השליטה בקבוצת שלמה Sixt; אריק שטיינברג, לשעבר יו"ר פסגות ואחד המשקיעים הראשונים במובילאיי; שי דתיקה, יזם ומשקיע הייטק; ג’ון קססה, סמנכ"ל האסטרטגיה והחדשנות לשעבר של פורד העולמית; ג’ון פורקארי, סגן שר התחבורה לשעבר של ארה”ב; ומארק ג’וזף, המנכ"ל לשעבר של חברת הפעלת התחבורה הציבורית הגדולה בארה”ב TransDev Americas.

 

מנכ”ל אקסיליון אורן דרור מנכ”ל אקסיליון אורן דרור צילום: נדב כהן יונתן

 

התוכנה של החברה היושבת בענן קוראת תובנות תחבורתיות ממצלמות על אוטובוסים, רכבות קלות, ציי רכב של עיריות, מצלמות נייחות וחיישנים. על בסיס הנתונים היא יוצרת תמונה מלאה של התנועה בעיר. הטכנולוגיה של החברה יכולה לשמש תשתית לאגרת גודש דינמית ולכניסת רכבים אוטונומיים לערים.

 

בשיחה עם “כלכליסט” אמר מנכ”ל אקסיליון אורן דרור כי “עד 2018 התמקדנו בשוק הישראלי בלבד. לאחר מכן הפכנו את החברה לגלובלית, הכנסנו שותפים ובנינו פלטפורמה בענן. חשוב לנו החיבור לרכב אוטונומי שיעזור בחיבור הרכבים לרמזורים. מספר 2 לשעבר בפורד יסייע לנו בכניסה לכל חברות הרכב, ובכיר לשעבר בממשל יעזור לנו במטרופולינים בארה”ב".

 

טכנולוגיית אקסיליון התפתחה דרך יישומה בעשרות ערים בישראל ובעולם, תוך שיתוף פעולה עם מוסדות אקדמיים. החברה משתפת פעולה עם המכון לתחבורה בטכניון בחיפה, במימון רשות החדשנות, לפיתוח סימולציות תנועה כלל־עירוניות המשפרות ביצועים של גלים ירוקים במרכזי הערים, מפחיתות עומסי תנועה ומאפשרות העדפה אקטיבית ברמזורים של תחבורה ציבורית.

 

כמו כן, מדווחת אקסיליון כי ברבעון האחרון חתמה על חוזים לרישיונות תוכנה ו־SaaS בהיקף של 7 מיליון דולר, חלקם לתקופה של עשר שנים, ליישום פלטפורמת אופטימיזציית הרמזורים במטרופולינים בארץ ובעולם.

 

אקסיליון הוקמה ב־2009, ומעסיקה כ־25 עובדים במטה החברה בתל אביב ובשני מרכזי פיתוח בחיפה ובסופיה, בירת בולגריה. מייסדי החברה הם אורן דרור ואילן וייצמן, מנהל הטכנולוגיות שלה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x