$
הייטק והון סיכון

חברת הסייבר Firedome גייסה 10 מיליון דולר

החברה פיתחה פלטפורמה לאבטחת מוצרי אינטרנט הדברים. את סבב הגיוס הובילה קרן Two Sigma Ventures מניו יורק, והשתתפו בו World Trade Ventures ,Silvertech Ventures ועוד

הגר רבט 15:0023.10.19
חברת הסייבר הישראלית פיירדום (Firedome), שמפתחת כלי אבטחה ליצרניות מוצרי אינטרנט הדברים, הודיעה על השלמת סבב גיוס A בסך 10 מיליון דולר. את הסבב הובילה קרן Two Sigma Ventures הניו יורקית, לקחו בו חלק הקרנות World Trade Ventures ו-Silvertech Ventures והשתתפה בו קבוצת אנג׳לים שהשקיעה 4 מיליון דולר בסבב הסיד של החברה.

 

 

פיירדום הוקמה ב-2018 על ידי מוטי שקולניק (מנכ"ל), בעברו מנהל יחידת הסייבר במשרד ראה"מ, אור חן שמנהל את הפיתוח בישראל ושרון מירסקי (סמנכ"ל תפעול).

 

מוצרי בית חכם, קטגוריה בולטת בתחום אינטרנט הדברים מוצרי בית חכם, קטגוריה בולטת בתחום אינטרנט הדברים

 

 

Firedome פיתחה פיתרון אבטחה לחברות IoT שמציע יכולות זיהוי רחבות, מתאים למערכות הפעלה שונות, ותומך במיליונים רבים של מכשירים. הפלטפורמה כוללת מערכת נוחה וקלה להטמעה, מנוע מתקדם המבוסס על בינה מלאכותית וחמ"ל סייבר שפועל 24/7 במקביל ליכולות המחשוב ומאתר, מונע ומגיב לאיומים והתקפות. כך הפלטפורמה מבטלת הפרות אבטחה, מפחיתה את עלויות התפעול ומקטינה את כמות שדרוגי החירום לקושחה שהיצרנים נאלצים לבצע.

 

״הלקוחות שלנו הם היצרנים עצמם, כל חברה שבונה מוצר מחובר שאינו מחשב או מובייל״ הסביר שקולניק. ״החברות מבינות שיכול להיגרם להם נזק גדול מאוד במקרה של תקיפה, תדמיתית וכלכלית.

 

״לקחנו קונספטים של הגנה שהיו קיימים בעולם ה-PC והעברנו אותם לעולם ה-IoT. האתגר בתחום הוא להתמודד עם ריבוי של פלטפורמות. בעוד שבעולם ה-PC יש שתי מערכות הפעלה מרכזיות, בעולם ה-IoT המספר כמעט בלתי מוגבל״. לדברי שקולניק, התחום מתחלק לחברות שמציעות פיתרונות ללקוחות קצה, למשל בנק שקונה מצלמות אבטחה חכמות, וחברות שמציעות פיתרונות ישירות לצרכן. פיירדום היא חברה מהסוג השני, אך בניגוד לרוב המתחרים, מציעה לחברות הגנה על המוצר לאחר המכירה ללקוח. 

 

סבב הגיוס הנוכחי יאפשר לפיירדום להרחיב את המוצר שלה גם למוצרים המיועדים לתעשייה ולתחום התאגידי. ״הדרישה להתרחב באה מהלקוחות״ אמר שקולניק, ״הן משום שמוצר כמו טלוויזיה חכמה יכול להיות מותקן גם בסביבה הביתית וגם בחדרי דיונים למשל, והם משום שהלקוחות שלנו הן חברות שמייצרות מוצרים שונים לשני הקהלים. האתגר הגדול שלנו הוא תהליך המכירה הראשון, אבל ברגע שהתחלנו לעבוד עם לקוח מסוים הגיוני שנוכל לתת מענה לכל הצרכים שלו״.

 

 

מאט ג'ייקובס, שותף בקרן Two Sigma, מסר: "עם ההתרבות המהירה של מכשירי אינטרנט הדברים, אני מאמין שעכשיו יותר מתמיד יש צורך אמיתי בפיתרון אבטחה איתן של נקודת הקצה של המכשירים עצמם. כבר היום יש בחוץ 8 מיליארד מכשירים חכמים. מגוון המכשירים הינו רחב - החל ממכשירים מורכבים בעלי ארכיטקטורות מתוחכמות ועד מכשירים זעירים ומעוטי משאבי עיבוד. לשמחתנו, כל המנעד הזה של המכשירים, ללא תלות ביכולות העיבוד שלהם, יכול לעשות שימוש בפיתרון האבטחה הייחודי והפרואקטיבי של פיירדום".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x