$
הייטק והון סיכון

חברת פבריק הישראלית גייסה 110 מיליון דולר

קרן ההשקעות קורנר ונצ'רס הובילה את סבב הגיוס השני של החברה, המתמחה בהקמה של מרכזים לוגיסטיים רובוטיים לייעול משלוח סחורות, פועלת בשוק האמריקאי והמקומי ומעסיקה 130 עובדים

מאיר אורבך 14:0023.10.19

חברת הסטארט-אפ פבריק (Fabric) - לשעבר קומונסנס רובוטיקס - גייסה 110 מיליון דולר בסבב שני. הוא הובל בידי קרן ההשקעות קורנר ונצ'רס והשתתפו בו קרן אלף, קרן הפנסיה של קנדה CPPIB, אינוביישן אנדברס של אריק שמידט, La Maison, פלייגראונד ונצ'רס וטמאסק.

 

 

פבריק, שמתמחה בהקמה של מרכזים לוגיסטיים רובוטיים לייעול משלוח סחורות, גייסה עד כה 136 מיליון דולר. הסבב הראשון שלה בוצע ב-2018 בהובלת פלייגראונד, וסבב הסיד הוביל בידי אלף ואינוביישן אנדברס. החברה שנוסדה ב-2015 בידי אורי אברהם, אייל גורן ואלרם גורן; היא פועלת ממשרדים בישראל ובארה"ב ומעסיקה 130 עובדים.

 

אורי אברהם, אלרם גורן ואייל גורן אורי אברהם, אלרם גורן ואייל גורן צילום: Commonsense Robotics

 

 

בשיחה עם כלכליסט אמר גורן, מנכ"ל החברה: "כשגייסנו 20 מיליון דולר חשבתי שזה מטורף. מה שאנחנו עושים נוגע באחד החלקים החשובים והמעניינים ביותר בעולם הקמעונאות: אספקת הזמנות במהירות ובצורה רווחית. זוהי סוגיה קשה ובוערת בעולם הלוגיסטיקה". בנוסף, אמר שהחברה מתכננת ובונה תשתית לוגיסטית חדשה לחלוטין, שמטרתה לאפשר לקמעונאים לבצע משלוחים תוך שעה ולסייע לעסקים להפעיל את המחסנים שלהם בצורה יעילה מבעבר.

 

""קורנר היא קרן היושבת בסן פרנסיסקו, אליה התחברנו דרך קרן אלף. עבדנו איתם בשנה האחרונה ואנחנו מאוד שמחים שהם איתנו", סיפר. "הסכום שחשבנו לגייס היה נמוך יותר, אבל הוא גדל ככל שהתקדם הגיוס ועלה הביקוש. אנחנו ממוקדים בשוק האמריקאי, אבל החבירה לטמאסק תסייע לנו בגישה לשוק האסייתי, שתגיע בשלב מאוחר יותר".

 

החברה פעילה מאוד גם בשוק הקמעונאות המקומי, וחתמה בין היתר על הסכמים עם רמי לוי להקמת 12 מרכזים לוגיסטיים עבור הרשת שלו. "שני המתקנים שהקמנו בישראל הם שלנו, ואנחנו מפעילים אותם עבור לקוחותינו - סופר פארם ורמי לוי", הסביר גורן, שסירב להתייחס לסכסוך של החברה עם דור אלון, במסגרתו תבעה האחרונה את חברת הסטארט-אפ על הפרת הסכם.

 

פבריק מתכננת להשתמש בכספים שגויסו בסבב הנוכחי כדי להאיץ את צמיחתה בארה"ב, שם היא בונה כיום תשתית חדשה של מרכזים לוגיסטיים. המימון ישמש גם להרחבת צוותי המסחר, הפעילות וההנדסה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x