$
חדשות טכנולוגיה

47 מדינות בארה"ב חוקרות את פייסבוק בחשד לעבירות על חוק ההגבלים

הפרקליטה הראשית של מדינת ניו יורק, לטיסיה ג'יימס, הודיעה כי תוביל חקירת הגבלים עסקיים נגד החברה: "נבדוק האם פעולותיה של פייסבוק פגעו בתחרות וסיכנו את המשתמשים ברשתות החברתיות". ביולי נפתחה נגד הרשת החברתית חקירת הגבלים עסקיים של נציבות המסחר הפדרלית. המניה יורדת ב-3%

שירות כלכליסט 19:2422.10.19

הפרקליטה הראשית של מדינת ניו יורק, לטיסיה ג'יימס, הודיעה היום (ג') ש-47 תובעים כלליים ממדינות וממחוזות שונים בארה"ב ייקחו חלק בחקירת הגבלים עסקיים בהובלתה, נגד פייסבוק. לראשונה נודע על החקירה בספטמבר, אז היו אמורות לקחת בה חלק שבע מדינות בלבד; מאז התרחבה החקירה באופן משמעותי. בעקבות ההודעה יורדת המניה במסחר בוול סטריט בכמעט 3%.

 

מארק צוקרברג מארק צוקרברג צילום: בלומברג

 

החקירה תתמקד בדומיננטיות של פייסבוק בתעשיית המדיה החברתית, ותבדוק האם החברה עברה על חוק פדרלי כלשהו כשהפעילה שיטות עבודה "אנטי-תחרותיות".

 

"לאחר דיונים דו-מפלגתיים עם תובעים כלליים מכל רחבי ארה"ב, אני מודיעה שהרחבנו מאוד את רשימת המדינות, המחוזות והשטחים האמריקאים, שחוקרים את פייסבוק על עבירות הגבלים עסקיים אפשריות שבוצעו על ידה", אמרה ג'יימס בהודעתה. "בחקירתנו תומכים כעת 47 תובעים כלליים מכל רחבי האומה, שחוששים שפייסבוק סיכנה לכאורה מידע משתמשים, פעלה לפגיעה באיכות הבחירות שעומדות בפני הצרכנים, והעלתה את מחירי הפרסום. במסגרת החקירה נשתמש בכל כלי חקירתי שברשותנו על מנת להגיע למסקנה האם פעולותיה של פייסבוק פגעו בתחרות וסיכנו את המשתמשים ברשתות החברתיות".

 

הדברים מתרחשים כאשר פייסבוק עומדת בפני חקירת הגבלים עסקיים נוספת, שיצאה לדרך בחודש יולי האחרון על ידי נציבות המסחר הפדרלית. על החקירה הזו הודיעה הנציבות יחד עם הודעה על קנס בגובה 5 מיליארד דולר שהטילה על פייסבוק, כעונש על מדיניות הפרטיות שלה. פייסבוק ויריבותיה, כולל גוגל, אמזון ואפל, עומדות גם בפני חקירה של משרד המשפטים האמריקני.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x