שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
מכשירים

סמסונג במתח: התגלה ליקוי אבטחה במכשירי העילית S10 ונוט 10

סורקי טביעות האצבע של הטלפונים, שנשענים על מערכת אולטרה-סאונד מתקדמת, ניתנים להטעיה באמצעים פשוטים יחסית; החברה הפיצה כבר עדכון תוכנה לאחת מגרסאות המכשירים, וצפויה לתקן את הבאג במהירות

רפאל קאהאן 12:2722.10.19

באג בסורקי טביעות האצבעות שמוטמעים במסכי מכשירי העילית של סמסונג מאפשר גישה לכל אחד - גם אם לא נרשמו טביעותיו לפני כן; לפי דיווח של GSMArena, בתחילה טענה סמסונג שמדובר בבעיה נקודתית במכשירי גלקסי S10, אך בדיקות של גולשים ומומחים גילו שהליקוי קיים בכל דגמי הסדרה וכן במכשירי הגלקסי נוט 10.

 

 

מערכת זיהוי טביעות האצבע ניתנת להטעיה באמצעות יריעת פלסטיק מחומר בשם TPU, שמשמש להכנת מגיני מסך לטלפונים. עד כה התגלה הליקוי במכשירים מבוססי מעבד האקסינוס של סמסונג, ולא ידוע אם הוא קיים גם במכשירים עם מעבדי קוואלקום; סוג המעבד משפיע, שכן מנגנון זיהוי טביעות האצבע הוא שונה בשתי הגרסאות.

 

גלקסי S10 פלוס גלקסי S10 פלוס צילום: רפאל קאהאן

 

 

סמסונג מיהרה והפיצה עדכון תוכנה למכשירי הגלקסי S10 במהדורת 5G שמופעלים במעבדי אקסינוס, כדי לפתור את הליקוי ויש להניח שתפיץ תיקונים גם לגרסאות המכשיר האחרות. 

 

בעת השקת הגלקסי S10, התגאתה סמסונג בסורקי טביעות האצבע שלה, שמאפשרים פתיחת נעילה מהירה מאוד ואכן סיפקו ביצועים מרשימים. זאת, משום שהסורקים מיועדים לזהות את הטביעה תוך שימוש במנגנון אולטרה-סאונד, ללא אופטיקה; הסורק של סמסונג "קורא" את ההד שמוחזר מהאצבע ויודע להשתמש בו כדי לזהות את מתאר האצבע ולשייך את הטביעה לבעל המכשיר.

 

 

מכשיר הגלקסי נוט 10 פרו מכשיר הגלקסי נוט 10 פרו צילום: ניצן סדן

 

 

לא ברור עדיין מה גורם לבאג הזה ואם הוא קשור לסורק עצמו או למנגנון העיבוד שמתרגם את האותות לתמונת האצבע הרשומה. אם יתברר שהבעיה קיימת רק במכשירים מבוססי אקסינוס, יהיה קל יחסית לסמסונג להתמודד עם התיקון. אם הבעיה תתגלה בכל המכשירים, משמעו שהליקוי נובע מהסורק עצמו, וסמסונג עלולה להסתבך בתיקון ממושך ויקר, ואולי אף בפיצוי משתמשים.

 

 

 

כך או כך, סמסונג תפעל מהר מאוד כדי לפתור את הבעיה שכן אמינות המכשירי הפרימיום שלה קריטית למותג שלה; רק לפני שנים ספורות התמודדה החברה עם משבר מכשירי הגלקסי נוט 7 שהתלקחו ספונטנית, וענקית הסלולר תשקיע משאבים גדולים כדי להימנע ממשברים שקשורים לסדרות הדגל.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x