שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
הייטק והון סיכון

חברת אפסטרים סקיוריטי גייסה 30 מיליון דולר מענקיות רכב

פלטפורמת ה-C4 של החברה מפחיתה באופן משמעותי את היכולת להשתלט על רכבים מרחוק; מדובר בסבב גיוס שלישי של אפסטרים והוא בוצע בהובלת קבוצת אליאנס; סך ההשקעה בחברה הגיע ל-41 מיליון דולר

מאיר אורבך 13:0021.10.19

חברת הסטארט-אפ הישראלית אפסטרים סקיוריטי המפתחת מערכות הסייבר לכלי רכב מקושרים, גייסה 30 מיליון דולר בסבב גיוס השלישי של החברה, אשר מביא את ההשקעה הכוללת בחברה עד כה לסך של 41 מיליון דולר. את הסבב הובילה קבוצת אליאנס והוא כולל גם את קבוצת וולוו, יונדאי, Hyundai-Autoever, וחברת הביטוח Nationwide. המשקיעים הנוכחיים גלילות קפיטל, מניב מוביליטי ו-CRV השתתפו כולם בסבב הנוכחי. החברה מעסיקה 40 עובדים והיא יושבת בהרצליה.

 

 

 

סיכוני הסייבר הטמונים בכלי רכב מקושרים כבר הגיעו לכותרות, וכמו כן הוגדרו ע״י ארגון ה-Consumer Watchdog האמריקאי כסיכון פוטנציאלי לביטחון הלאומי. מוקדם יותר השנה, פרסמה אפסטרים דו"ח המתאר את אירועי הסייבר על רכבים שדווחו בעשור שחלף, והציג את העובדה שיצרניות רכב, חברות תחבורה חכמה וציי רכבים, סומנו כמטרות ע"י האקרים.

 

 

סייבר (תצלום אילוסטרציה) סייבר (תצלום אילוסטרציה) צילום: היטאצ'י ונטורה ישראל

 

פלטפורמת ה-C4 של אפסטרים סקיוריטי מפחיתה באופן משמעותי את היכולת להשתלט על רכבים מרחוק, וזאת על ידי מערכת ענן שמבוססת על טכנולוגיית בינה מלאכותית ללא צורך בהוספת תוכנה או חומרה בתוך הרכב.

 

"התרשמנו מהפלטפורמה הבשלה של אפסטרים ומהחדירה שלה לשוק, וזו הסיבה שבגללה הובלנו את ההשקעה", אמר כריסטיאן נוסק, העומד בראש Alliance Ventures. "הצוות של אפסטרים הוא צוות ברמה עולמית שבנה מודל מאד ייחודי לאבטחת סייבר מבוססת ענן לכלי רכב יחד עם גישה טכנולוגית בעלת חזון אשר פותרת בעיה גוברת והולכת בענף התחבורה".

 

"אבטחת כלי הרכב המקושרים של לקוחותינו היא תמיד בראש סדר העדיפויות של וולוו", אמר דייוויד האנגרן, מנהל השקעות בקבוצת וולוו, "בחרנו להשקיע באפסטרים מאחר שיש להם חזון נהדר לטיפול בשוק ייחודי זה, צוות ניהולי מרשים ועומק רב של מומחיות בתחום הרכב ובאבטחת סייבר".

 

"אבטחה היא מרכיב קריטי ברכב המקושר, שעליו לא ניתן להתפשר", אמר יונסנג הוואנג, סמנכ"ל בקבוצת יונדאי, "חברת אפסטרים הוכיחה כי טכנולוגיית האבטחה היחודית שלה יכולה לחזק את אבטחת כלי הרכב. אנו מאמינים שאפסטרים מובילה את החדשנות בתחום האבטחה של כלי הרכב המקושרים".

 

"חברת Nationwide מבינה כי בטיחות ואבטחה של כלי רכב מקושרים שזורות זו בזו", אמר אריק רוס, שעומד בראש זרוע השקעות ההון של החברה, "ככל שהטכנולוגיה בכלי רכב הופכת ליותר מתוחכמת, אבטחה היא מרכיב קריטי, והפתרון של אפסטרים מתמקד בהגנה על לקוחותינו באקו-סיסטם המתפתח בתחום התחבורה".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x