$
חדשות טכנולוגיה

אלפבית מכה את אמזון במירוץ למשלוחים מבוססי רחפנים

חברת Wing, זרוע משלוחי הרחפנים של אלפבית, החלה בשירות משלוחים מסחרי ראשון בארה"ב. לעומתה, שירות פריים אייר של אמזון שכבר הציג דגם רחפן משופר ביוני שעבר, טרם קיבל רשיון הפעלה מסחרי

רפאל קאהאן 17:2319.10.19
חברת הסטארט-אפ Wing, זרוע משלוחי הרחפנים של אלפבית, החלה בשירות משלוחים מסחרי ראשון בארה"ב. המהלך מתבצע בכריסטיאנברג שבווירג'יניה. על פי הפרסום של Wing בבלוג החברה אמש (שישי), למיזם חברו פדאקס, וולגרינס וכן רשת קמעונאות מקומית במדינה Sugar Magnolia.

 

על ידי השקת השירות, אלפבית מכה כך את הריבה העיקרית שלה בתחום משלוחים מבוססי רחפנים, אמזון. שירות פריים אייר של אמזון כבר הציג דגם רחפן משופר ביוני שעבר, אך היא טרם קיבלה רשיון הפעלה מסחרי. המשמעות היא שאמזון לא צפויה להפעיל את שירות המשלוחים שלה במקרה הטוב בתוך מספר חודשים.

רחפן של Wing רחפן של Wing צילום: Wing

 

 

אמזון היתה החלוצה בתחום והחלה לפתח את השירות שלה עוד ב-2013. היא ביצעה טיסת משלוח בבריטניה שלוש שנים לאחר מכן - אך לא ממש השיקה את השירות מאז.

 

ב-Wing לעומת זאת עבדו בשקט וביעילות. החברה כבר השיקה שני שירותים מסחריים לניסוי הכלים שלה בפינלנד ובאוסטרליה עוד בשנה שעברה ומוקדם יותר השנה קיבלה רישיון הפעלה מסחרי מרשות התעופה האמריקאית ה-FAA. כעת, עם השקת השירות היא תהיה מסוגלת לבצע התאמות ולבדוק את יעילותו וכן את המודל העסקי שלו בשטח.

 

שלא כמו אמזון, ל-Wing אין שירות קמעונאות שיוכל ליהנות מהטכנולוגיה. היא צפויה להציע את שירותיה למפעילים כגון פדאקס או לקמעונאים כגון וולגרינס. Wing הוקמה במקור כפרויקט מחקר במסגרת חטיבת המחקר הסודית של גוגל X עוד ב-2014. בשנה שעברה היא הפכה לחברת בת עצמאית של אלפבית. מאז היא נמצאת בתנופת צמיחה והחלה במהלך גיוס עובדים החל מיוני האחרון, אז עמדה מצבת כוח האדם שלה על כ-200 עובדים.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x