$
תקשורת

בעקבות דברי אברמוביץ' ובן עמי: הרשות השנייה שוקלת לפתוח בהליכי הפרה מול קשת

הפרשן והמגיש קראו כביכול קטע מ"קדיש" על כהונת ראש הממשלה בנימין נתניהו; יו"ר הרשות יוליה שמאלוב: "התבטאות חמורה שמעניקה לגיטימציה לאלימות"

אביאור אבו 16:1817.10.19

יו"ר הרשות השנייה, יוליה שמאלוב ברקוביץ', מגיבה לסערה שחוללו הפרשן הפוליטי של חדשות 12, אמנון אברמוביץ', והמגיש עודד בן עמי, לאחר שכביכול קראו קטע מ"קדיש" על כהונתו של ראש הממשלה בנימין נתניהו. הרשות השנייה קיבלה כ-2,000 תלונות בעניין ושוקלת לפתוח בהליכי הפרה מול קשת.

  

 

אמנון אברמוביץ' אמנון אברמוביץ' צילום: עמית שעל

 

"השיח ראוי לכל גינוי ציבורי" אומרת שמאלוב, "מדובר בהתבטאות חמורה ביותר, שלא לומר מבישה, שאין לה מקום. הגם שלטענתם לא התכוונו, אין מקום לאמירות מעין אלה מכיוון שמהשיח עלול היה להשתמע שהם מייחלים למותו של ראש הממשלה. זו דוגמא מובהקת למקרה בו אנשי תקשורת בולטים מעניקים לגיטימציה לאלימות".

 

שמאלוב מוסיפה: "ההתבטאויות הללו פוגעות במעמדה של התקשורת הישראלית ובאמון שהציבור רוחש לה. במקום למצוא את עצמם בכל פעם מסבירים ומתנצלים כאילו לא הובנו כהלכה, אני מצפה מבכירי התקשורת הישראלית לשקול בכובד ראש כל מילה או התבטאות כנגד כל צד במפה הפוליטית. השיחה אתמול משמשת כנשק אל מול מי שטוען כי התקשורת הישראלית סובלת מהטיה פוליטית, סיקור חד-צדדי והיעדר דעות".

 

שמאלוב מסיימת את דבריה ואומרת: "אני רואה בחיוב את העובדה שמנכ"ל חברת החדשות הבין את חומרת הנושא והעיר למר אברמוביץ' ולמר בן עמי, אך אין בכך די. חייב להיעשות בדק בית יסודי ולוודא שאמירות מעין אלה לא ישנו. בעקבות השיחה אתמול אנו שוקלים לפתוח בהליכי הפרה אל מול קשת ואל מול חברת החדשות".

 

יו”ר הרשות השנייה יוליה שמאלוב ברקוביץ' יו”ר הרשות השנייה יוליה שמאלוב ברקוביץ' צילום: אלכס קולומויסקי

 

במהלך ראיון שנתן אברמוביץ' לתוכנית "שש עם עודד בן עמי" אמר הפרשן: "כל מי שמודיע שיתמודד מול נתניהו או לאחר עידן נתניהו, היה רוצה לראות שעידן נתניהו סוף סוף מגיע אל קיצו". בתגובה ענה בן עמי בציטוט מתוך תפילת קדיש: "בעגלא ובזמן קריב, אתה אומר?" שפירושו במהרה ובזמן קרוב. "בעגלא ובזמן קריב ואמרו אמן", השיב ארמוביץ'. "אמן" ענה בן עמי.

 

ראש הממשלה הגיב על דבריהם של השניים: "אמנון אברמוביץ' ועודד בן עמי אפילו לא מנסים להסתיר את שנאתם לראש הממשלה נתניהו - ואומרים עליו היום קדיש בשידור חי. תארו לכם מה היה קורה אם מישהו מהימין היה אומר קדיש על אחד ממנהיגי השמאל. אפילו בושה כבר אין להם".

 

בן עמי הגיב אמש בחשבון הטוויטר שלו: "בעקבות התגובות לדברי בתוכניתי הערב, אני מבהיר שסיכמתי את דבריו של אמנון אברמוביץ', שאמר שיתכן שיש מי שמעוניינים שהעידן שאחרי נתניהו יבוא במהרה, במילים 'בעגלא ובזמן קריב' שהן תרגום של דבריו של אמנון בארמית. כל פרשנות אחרת לאמירה הזאת אינה במקומה, ולא ראוי ליחס לי כל כוונות נסתרות. אני מאחל לראש הממשלה אריכות ימים ובריאות טובה".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x