$
הייטק והון סיכון

חברת 3DSignals הרחיבה סבב גיוס ל-20.5 מיליון דולר

הסבב עמד במקור על 12 מיליון; למשקיעים הקיימים, סטייט אוף מיינד ונצ'רס וגרוב ונצ'רס, הצטרפה קרן מרקורה הגרמנית. החברה פיתחה פיתרון שמאפשר להפוך מכונות ייצור לחכמות ולייעל כך מערכי תעשייה

מאיר אורבך 10:0716.10.19
חברת הסטארט-אפ 3DSignals הרחיבה את סבב הגיוס הראשון שלה מ-12 ל-20.5 מיליון דולר; קרן מרקורה הגרמנית, קרן ההשקעות של משפחת שולר-וויט, היתה המשקיעה הבולטת בהרחבת הגיוס לצד המשקיעות הנוכחיות, קרן סטייט אוף מיינד ונצ'רס וגרוב ונצ'רס הישראליות. הרחבת הסבב הגיעה על רקע הצמיחה המואצת של החברה בשוק הגרמני.

 

 

הטכנולוגיה של 3DSignals, המבוססת על איסוף, ניטור וניתוח מידע ממכונות בזמן אמת, מאפשרת לבעלי מפעלים להפוך את מערכי הייצור שלהם לחכמים בעלות מופחתת. המערכת מתבססת על חיבור מכונות מכל סוג, דגם ושנת ייצור לתשתית עננית שמספקת דו"חות, התראות ותובנות לייעול הייצור.   

 

עובדי החברה עובדי החברה צילום: עומר מסינגר

 

 

החברה שנוסדה ב-2015 יושבת בכפר סבא ומעסיקה 31 עובדים. מייסדי החברה הם אריאל רוזנפלד (מנכ"ל), עופר אפיאס (סמנכ"ל טכנולוגיה) ועמית אשכנזי (סמנכ"ל מו"פ). "השוק המרכזי שלנו בגרמניה, בה יש הרבה תסכול מצד המפעלים שהרגישו שקיבלו הבטחות אבל עדיין תקועים באותו מקום", סיפר רוזנפלד. "אנחנו גורמים לשינוי בהרבה מקומות. הלקוחות שלנו הצליחו לשפר את היכולות שלהם בצורה משמעותית; הלקוח המרכזי שלנו שיפר יכולות בכ-30% בזכות השימוש בפיתרון שלנו".

 

לדבריו, הטכנולוגיה של החברה מאפשר לחבר מאות מכונות במפעל לרשת, גם אם הן מיושנות ומתוצרת ספקים שונים. "לחברות אין נתונים על המכונות האלה. לא היו בשוק פתרונות פשוטים ליישום ולכן הן לא עשו דבר", סיפר. "כשאני בא ללקוח ללא תקשורת אני לא צריך ממנו כלום. אנחנו מציעים להם יישום תוך דקות ויום למחרת ההתקנה הם רואים תוצאות. לחברות הללו נמאס מפרויקטים שנמשכים חודשים ושנים". 

 

לדברי רוזנפלד, המערכת של 3DSignals מתחברת למכונה עצמה ולא לרכיבי הבקרה שלה, כדי לצמצם סיכוני סייבר. בכך, לא יכולות מתקפות סייבר להזיק למכשור דרך התשתית של החברה הישראלית. הוא סיפר שבשלב זה המאמץ המרכזי של 3DSignals מתחלק להגדלת מספר המכונות והגדלת מספר הלקוחות. בנוסף, מפתחת החברה דרכים להפיק יותר תובנות שימושיים מהדאטה שמתקבל מהלקוחות הקיימים.

 

"יש לנו כמות של דאטה עצומה ממכונות הייצור, של מה שקורה שם ואנחנו משקיעים זמן בחיבורו למידע בתוכנות ה-ERP", סיפר רוזנפלד. "הכפלנו את כוח האדם של החברה ונמשיך לגייס עוד עובדים. המשקיע שמצטרף הוא גרמני עם רשת קשרים בשוק".  

 

הרחבת סבב הגיוס היא עדות לפוטנציאל של 3DSignals לניטור ביצועי רצפות ייצור. לטענת החברה, ישנם מחקרים שמצביעים על שיותר מ-90% מהמכונות התעשייתיות בעולם לא מחוברות כלל לרשת.  

 

 

אינגו יעקובי, מנהל קרן ההשקעות מרקורה, מסר: ״חברת 3DSignals מביאה חדשנות אמיתית לעולם התעשייה ממנו אנחנו באים. אנו גאים להשקיע בחברה שמסייעת ללקוחותיה להפוך ליעילים יותר בצורה משמעותית, בעזרת פתרון פשוט, חכם ומהיר ליישום".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x