שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
חדשות טכנולוגיה

מייסד אנדרואיד עזב בשקט את קרן ההשקעות שייסד

אנדי רובין הקים את הקרן ב-2014, זמן קצר לאחר שעזב את תפקידו בגוגל בעקבות שערוריית הטרדה מינית שנחשפה רק אשתקד; לא ברור מה גרם לעזיבתו, אך רק בשבוע שעבר הציג מכשיר חדש של חברת אסנשיאל שהוא מנהל

רפאל קאהאן 14:2515.10.19

אנדי רובין, ממציא אנדרואיד ומנכ"ל יצרנית הסלולר אסנשיאל, עזב את קרן Playground Global שהיה שותף להקמתה. לפי מקורות אתר באזפיד ניוז, רובין קיבל חבילת פרישה של תשעה מיליון דולר; לא ברור מדוע עזב את הקרן; בשנה האחרונה נקשר שמו של רובין במספר שערוריות, בראשן מקרה של תקיפה מינית שנחשף כסיבה לעזיבתו את גוגל ב-2014.  

 

 

רובין קיבל מגוגל חבילת עזיבה נדיבה בהיקף של כ-90 מיליון דולר, אותה שילמה גוגל בפעימות של 2 מיליון דולר כל חודש. כעת מתברר שגם ב-Playground Global קיבל חבילה כזו. עם זאת בניגוד לגוגל, החברה עדיין השאירה באתרה את שמו כשותף-מייסד, גם אם על פי הדיווח אין לו יותר שום תפקיד פעיל בקרן.

 

אנדי רובין אנדי רובין צילום: איי פי

 

 

החשיפה על מצנח הזהב שקיבל מגוגל התגלתה רק בסוף 2018 וגרמה לזעזוע עמוק - עד כדי כך שעובדי גוגל ברחבי העולם הפגינו נגד מדיניות הטיפול במקרי הטרדה מינית בחברה. אפילו סונדאר פיצ'אי, מנכ''ל גוגל כיום, התנצל על הדברים והתייחס לפרשה.

 

רובין עצמו זכה לאהדת המשקיעים לאחר שהקים את Playground Global; הוא זכה למימון של גוגל, HP וקרן ההשקעות רדפוינט ונצ'רס. שתי האחרונות אולי לא היו מודעות לנסיבות עזיבתו - אך בגוגל בוודאי שידעו - כך שמן הסתם מדובר היה בהתעלמות.

 

התזמון של החשיפה מעניין; רק בשבוע שעבר חשף רובין מכשיר טלפון חדש עליו עובדת אסנשיאל. לא ברור אם העיתוי של חשיפת עזיבתו את הקרן קשור לכך. דמותו של רובין מעורר מחלוקת רבה בעמק הסיליקון; הוא מהווה דוגמה בולטת למדיניות של לא מעט חברות וגורמים בעולם הטכנולוגיה שמוכנים להסתכל לכיוון השני כדי ליהנות מכשרונותיהם של בכירים בעלי עבר בעייתי. למשל, גם יוצאי אובר ו-SoFi שהושאמו בהטרדה מצאו תפקידים בכירים בחברות אחרות.

 

 

 

אלן פאו, אשת הון סיכון לשעבר שהקימה מיזם להגדלת גיוון כוח האדם בהייטק, סיכמה זאת כך: "אני לא חושבת שתרבות עולם הטכנולוגיה השתנתה מספיק כדי למנוע חזרה של אנשים בעלי עבר בעייתי חזרה לתוך הקלחת. אין לנו שום דרך לגרום להם לשלם על מעשיהם ולתת דין וחשבון".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x