$
המדריך

מדריך כלכליסט

8 טריקים פשוטים שישפרו עבורכם את האנדרואיד

מערכת ההפעלה של גוגל כוללת הרבה מאוד אפשרויות חמודות ופחות מוכרות - למשל, מעבר בסווייפ בין חלונות דפדפן, העתקת טקסט בין חלונות, וטריק ממש מגניב שאפשר לעשות עם ווייז. שמונה טיפים שימושיים

רפאל קאהאן 16:3413.10.19

למרות שאנדרואיד נמצאת איתנו כבר כ-10 שנים ושלרובנו היא מהווה את הממשק העיקרי עם הסמארטפון, רבים עדיין לא מודעים לשלל קיצורי דרך וטריקים חמודים שמאפשרים להפוך את העבודה איתה לנעימה יותר. לפניכם שמונה טיפים שימושיים במיוחד, שיסייעו לכם לייעל את השימוש בסלולרי.

 

 

1. העתקת טקסט בחלון מפוצל

 

לאנדרואיד יש תכונה מוכרת היטב המאפשרת לפצל את התצוגה בין שתי אפליקציות. מעבר לכך, ניתן גם להעתיק טקסט בין החלוניות. למשל, אם אתם רוצים להעתיק מתכון של עוגה מאתר לפנקס הרשימות - סמנו את טקסט המתכון בלחיצה ארוכה עליו ולאחר מכן לחצו עליו שוב לחיצה ארוכה וגררו אותו לחלונית הפתוחה השנייה; הטקסט יועתק במלואו כמו בווינדוס. אפשר גם להשתמש בטריק הזה כדי להעתיק כתובת לאפליקציית מפות ולהתחיל את הניווט אליה באופן אוטומטי.

 

2. הגדלה של המסך

 

זה טריק ממש חמוד שעוזר מאוד למי שסובל מקוצר ראייה או שקשה לו לראות אייקונים קטנים. ניתן להפעיל את התכונה דרך תפריט נגישות שמיקומו שונה ממכשיר למכשיר. עם זאת כשמגיעים אליו כל מה שנדרש הוא להפעיל את התכונה בהגדרה הייעודית שלו. כדי להפעיל אותה, הקישו במהירות שלוש פעמים על מסך הבית או כל מסך אחר שתרצו להגדיל. ניתן להגדיל עד כדי מילוי כל המסך. הקישו שוב שלוש פעמים כדי לכבות את התצוגה המגדילה. צביטה והרחקת האצבעות אחת מהשנייה תגדיל או תקטין את עוצמת ההגדלה בהתאמה.

 

 צילום: מסך

 

 

3. ניווט גוגל Maps ללא חיבור אינטרנט

 

אפליקציית המפות של גוגל כוללת כיום אפשרות להוריד מפות של אזורים ואף מדינות שלמות למכשיר. זו תכונה שימושית ביותר אם אתם ללא חיבור אינטרנט או שבדיוק נגמרה לכם חבילת הגלישה לחו''ל יומיים לפני סיום הטיול. כדי לגשת לתכונה, ביחרו את המפה של האזור אותו תרצו להוריד ->הקישו על אייקון שלושת הפסים למעלה מצד ימין של מסך הבית של Maps->הקישו על "כשאין חיבור אינטרנט" ->ביחרו את שטח המפה שתרצו והקישו על הורדה. המפות לא יתעדכנו במהלך השימוש ויורדו רק דרך חיבור WiFi.

 

4. כיבוי מהיר של צלצול

 

קורה שאתם בקולנוע, בישיבה או בהצגה ופתאום הטלפון מתחיל לצלצל בקולי קולות כי שכחתם לכבות אותו. בדרך כלל התגובה היא חיפוש קדחתני אחרי המכשיר בניסיון נואש למצוא את כפתור ההפעלה כדי לכבות אותו תוך שכול הנוכחים מסתכלים עליכם בבוז מהול בכעס. אז במקום לנסות ללחוץ על כפתור ההפעלה, יותר פשוט לכסות את המסך בכף ידכם כדי לדחות את השיחה או פשוט להפוך אותו על פניו על משטח כלשהו והצלצול המציק ייפסק מיד; שימו לב שבמקרה האחרון השיחה לא תידחה ורק הצלצול ייפסק.

 

פשוט היפכו את המכשיר פשוט היפכו את המכשיר צילום: מסך

 

 

5. שיתוף ליעדים במפות

 

שיתופים של מיקומים יכול להיות נוח במיוחד - למשל כשאתם במקום מסוים ורוצים להראות לחבריכם לאן להגיע כדי להיפגש. אפשרות אחרת של שיתוף היא כדי להראות למישהו את הזמן שנותר לכם כדי להגיע אליו באוטו או בתחבורה ציבורית ואפילו ברגל. כדי לשתף צריך להקיש על אייקון שלושת הפסים בגוגל Maps ולבחור משם שיתוף מיקום או זמן הגעה משוער על ידי בחירה ב"אפשרויות נוספות" ->שיתוף התקדמות בנסיעה.

 

 צילום: מסך

 

 

6.  קיצור דרך לרשימות השמעה בספוטיפיי במסך הבית

 

מכירים את זה שאתם באוטו ולא רוצים להתחיל להתעסק בספוטיפיי כדי לחפש רשימת השמעה או אלבום שבא לכם לשמוע? ניתן להוסיף כל אלבום או רשימת השמעה כקיצור דרך במסך הבית או בתיקיה שנמצאת בו. הקשה על הקיצור דרך תפעיל את ספוטיפיי ותתחיל להשמיע את הרשימה או האלבום אוטומטית. כדי להפעיל את האפשרות הזו יש להקיש על אייקון שלוש הנקודות בחלק השמאלי העליון של עמוד האלבום, רשימת ההשמעה או פודקאסט-> הוספה למסך הבית.

 

7. סנכרון פגישות ואירועים ביומן ובפייסבוק עם ווייז

 

לווייז יש פחות אפשרויות וטריקים מאפליקציית Maps, מעצם היותה אפליקציה ייעודית לרכב, אבל יש לה טריק אחר לא פחות שימושי: ניתן לסנכרן את יומן הטלפון ופייסבוק עם ווייז כך שהאפליקציה תזכיר לכם לצאת לדרך ליעד פגישה או אירוע בהתאם לעומס בכבישים. כל מה שצריך זה להקיש על אייקון חיפוש-> להיכנס לחוצץ נסיעות מתוכננות-> לבחור סנכרון אירועים עם היומן ו/או פייסבוק. ניתן גם ליצור אירוע ידנית על ידי הקשה על אייקון השעון המעורר האדום שנמצא באותו חוצץ בצד הימני התחתון של המסך.

 צילום: מסך

 

 

8. מעבר בין חלונות בדפדפן בהינף אצבע

 

 

 

מכירים את זה שדפדפן כרום פתוח באופן קבוע עם עשרות חלונות בכל פעם שאתם ניגשים לאפליקציה? אז הנה דרך קלה לנווט בין החלונות - כל מה שצריך לעשות כדי לעבור בין חלון לחלון הוא פשוט לעשות סווייפ אופקי על שורת הכתובת. זה הכל.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x