$
חדשות טכנולוגיה

מיזם ליברה: צוקרברג זומן לשימוע בוושינגטון, ינסה להרגיע את המחוקקים

מנכ"ל פייסבוק יופיע בפני ועדת השירותים הכלכליים של בית הנבחרים, ויענה על שאלות בנוגע לפרויקט המטבע הווירטואלי של החברה; בשימוע, שייערך ב-23 בחודש, יישאל גם על מדיניות הפרסום של הרשת החברתית, בעקבות תלונות על אפלייה

שירות כלכליסט 12:0710.10.19

פרויקט הקריפטו של פייסבוק ממשיך לסבול מקשיים: מנכ"ל החברה מארק צוקרברג זומן להגיע ולהעיד בנושא בפני ועדת השירותים הכלכליים של בית הנבחרים האמריקאי. השימוע ייערך במטרה לבחון את השפעת הרשת החברתית על שירותים פיננסיים.

 

 

מקסין ווטרס, מחוקקת דמוקרטית ויו"ר הוועדה, מתחה בעבר ביקורת על מיזם ליברה וקראה לעצור אותו. לצד סוגיות הקריפטו, יישאל צוקרברג בשימוע על מדיניות הפרסום בחברה, לאחר תלונות לאפליית משתמשים בקמפיין פרסומי בתחום הדיור; לפי הטענות, איפשרה פייסבוק למפרסמי דירות לבחור את גזעם, מוצאם ומצבם הכלכלי של המשתמשים שנחשפו לפרסום, בעוד אחרים הודרו ממנו.

 

מארק צוקרברג, בעדות שמסר בסנאט ב-2018 בנושא פרשת קיימברידג' אנליטיקה מארק צוקרברג, בעדות שמסר בסנאט ב-2018 בנושא פרשת קיימברידג' אנליטיקה צילום: רויטרס

 

 

לפי דיווח של סוכנות רויטרס, הדיון ייערך ב-23 בחודש; החברה נמצאת בתקופה רגישה מול וושינגטון: ישנן מספר חקירות ובדיקות שנערכות במטרה לבחון את כוחה על פני תעשיות כפרסום ומדיה חברתית, ויתכן שיינקטו צעדים להגבלתו.

 

 

כמו כן, מיזם ליברה מושך הרבה אש רגולטורית ברחבי העולם; ראש הוועדה הפיננסית של האיחוד האירופי מסר ביום ג' האחרון כי ידחוף לחקיקת חוקים חדשים הקשורים ברגולציה של מטבעות קריפטו, בתגובה לתוכניתה של פייסבוק להבאת ליברה לאיחוד האירופי. הלחץ הוביל לעיכוב בהשקת ליברה, מה שהשפיע על שותפותיה של פייסבוק למיזם; חברות האשראי מאסטרקארד ו-ויזה שוקלות לנטוש את הפרויקט ופייפאל כבר עזבה אותו.  

בטל שלח
    לכל התגובות
    x