שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
הייטק והון סיכון

אקזיט תעשייתי: SKF השוודית רוכשת את PRESENSO מחיפה בכ-35 מיליון דולר

הסטארט-אפ הישראלית מפתחת מערכות בינה מלאכותית לשיפור ביצועי מכונות. החברה גייסה עד כה כ-3 מיליון דולר ועל פי הודעתה כל העובדים ימשיכו את עבודתם במרכז המצוינות שייפתח בעקבות הרכישה

מאיר אורבך 14:0907.10.19

SKF, ענקית התעשייה השוודית, רכשה את חברת PRESENSO החיפאית המפתחת ומיישמת תוכנה ושירות מבוסס בינה מלאכותית (AI) לשיפור ביצועי מכונות. היקפה הכספי של הרכישה לא הותר לפרסום ולא נמסר, אך גורמים בתעשייה מעריכים כי סכום הרכישה הוא כ-35 מיליון דולר.

פריסנסו פועלת ממקום מושבה בחיפה, ישראל, גייסה עד היום 3 מיליון דולר. פריסנסו נוסדה בשנת 2015 על ידי איתן וסלי, דדי לביד וד"ר דוד אלמגור ששימש כיו"ר פעיל של החברה. לאחר הרכישה, מרכז הפיתוח בחיפה יהפוך למרכז מצויינות לפיתוח ולמחקר בתחומי הבינה המלאכותית, למידה חישובית וביג דאטה. כל העובדים ימשיכו את עבודתם בחברה.

 

את מרכז המצויינות ינהל דדי לביד (מנהל מו"פ ראשי), בנוסף יהיה לביד אחראי על כל יוזמות הבינה המלאכותית בתאגיד התעשייתי SKF המיוצג בלמעלה מ-130 מדינות ולו כ-17,000 מוקדי הפצה ברחבי העולם. מכירותיה השנתיות של הקבוצה השוודית בשנת 2018 עמדו 8.5 מילארד דולר, ומספר העובדים היה 44,228.

פריסנסו פריסנסו צילום יח"צ

 

יכולות ה-AI של פריסנסו מאפשרות למפעלים תעשייתיים לאתר כשלים זמן רב מראש, כאלה שבעבר לא היו ניתנים לגילוי. גילוי הכשלים נעשה באופן אוטומטי וללא צורך להעסיק מדעני נתונים נוספים. הפתרון של פריסנסו מיושם על ידי מפעלים תעשייתיים להגברת התפוקה וההכנסות על ידי צמצום מקרי השבתה לא מתוכננים וייעול תהליכי התפעול והייצור. הלקוחות הקיימים של החברה כוללים יצרנים תעשייתיים מובילים באירופה ובאמריקה מעולמות האנרגיה, נפט וגז, מתכות, כימיקלים ועוד.

 

החברה פיתחה את הפתרון שלה בהתבסס על חידושים בתחום "למידת מכונה אוטומטית" (AutoML). למידת מכונה אוטומטית מאיצה את קצב שילוב ופריסת פתרון ה-AI, ומאפשרת למפעלים לחבר כמויות רבות של מכונות וחיישנים לשירותי האנליטיקה התעשייתית בזמן קצר.

 

ויקטוריה ואן קמפ, סמנכ"לית טכנולוגיות ונשיאה, חדשנות ופיתוח עסקי ב-SKF אמרה: "המהות של SKF היא מערכות סובבות אמינות, הובלה טכנולוגית ופתרון של בעיות אמיתיות בעולם. היום, אנחנו מקבלים בברכה ל-SKF צוות של מפתחי AI ברמה עולמית, עם פתרון אנליטיקה מוכן. יחד אנחנו נשנה את האופן שבו התעשייה מסתכלת על אמינות ציוד מכאני, ונהפוך בינה מלאכותית לחלק אינטגרלי מתהליך הייצור."

 

איתן וסלי, מנכ"ל פריסנסו, אמר: "אנחנו נרגשים להפוך לחלק ממשפחת SKF ולשלב את שירותי בקרת ציוד סובב של SKF עם פתרון האנליטיקה התעשייתית של פריסנסו. אנו מאמינים כי השילוב ההיברידי של בקרה מסורתית ובינה מלאכותית מציע למפעלים תעשייתיים את האופציה הטובה ביותר לפיתוח תחזוקה 4.0."

 

דדי לביד (בן לולו), מנהל הטכנולוגיות הראשי של פריסנסו, אומר: "מיקדנו את מאמצי ההנדסה שלנו בהחלפת משימות ניתוח נתונים עתירות עבודה באלגוריתמי למידת מכונה מתקדמים, שמבצעים את המשימות הללו באופן ממוכן. כחלק מ-SKF, המטרה שלנו היא לבנות על ההצלחה הזו ולהרחיב את היישומים המסחריים של פתרונות אנליטיקה תעשייתית על פני עשרות מיליוני מכונות בשנים הקרובות".
בטל שלח
    לכל התגובות
    x