שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
חדשות טכנולוגיה

מכה לפייסבוק: פייפאל פורשת מאיגוד ליברה

ענקית התשלומים פורשת מחברות באיגוד שאמור לנהל את מטבע הקריפטו של הרשת החברתית. גם ויזה ומאסטרקרד שוקלות את המשך חברותן באיגוד

עומר כביר 23:2704.10.19

מטבע הקריפטו ליברה של פייסבוק ממשיך להתפורר: ענקית התשלומים פייפאל הודיע היום שתפרוש מחברות באיגוד ליברה, שאמור לנהל את המטבע. מדובר במכה קשה במיוחד, לפחות מבחינה סמלית: ראש פרויקט ליברה בפייסבוק, דייוויד מרקוס, כיהן כנשיא פייפאל לפני שהצטרף לרשת החברתית.

 

 

"פייפאל החליטה לוותר על המשך ההשתתפות באיגוד ליברה בשלב זה ולהתמקד בקידום המשימה הקיימת שלנו וסדרי העדיפויות העסקיים בשעה שאנו שואפים לבצע דמוקרטיזציה לשירותים פיננסיים לאוכלוסיות מוחלשות", הודיעה הערב החברה. "אנחנו עדיין תומכים בשאיפות של ליברה ונמשיך לשתף פעולה עם פייסבוק בעתיד".

 

ליברה ליברה צילום: רויטרס

 

 

פייפאל היא הראשונה מבין כ-30 החברות המייסדות של איגוד ליברה שהודיעה על פרישתה, אך כנראה שלא תהיה האחרונה. הוול סטריט ג'ורנל דיווח השבוע שגם ויזה ומאסטרקארד שוקלות את המשך חברותן באיגוד. השותפות של שתי חברות אלו הקנתה לליברה נופך משמעותי על אמינות ופרישתן תהווה מכה קשה לתוכניות פייסבוק למטבע.

 

תוכניות פייסבוק להשקת ליברה ב-2020 זכו לביקורת רבה מצד מחוקקים ורגולטורים בכל העולם, שקראו לרשת החברתית שלא לקדם את תוכניותיה בנושא עד להשלמת בדיקה רגולטורית מקיפה לגבי ההשפעות האפשריות של המטבע. ביקורת זו היא בין הגורמים שהרתיעו את פייפאל מהמשך ההשתתפות בפרויקט ושגורמת גם לחברות האחרות לשקול את מעורבותן.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x