$
הייטק והון סיכון

בכירי טאבולה ואאוטבריין: הקמנו חברה שתילחם בפייסבוק וגוגל

אדם סינגולדה מטאבולה וירון גלאי ודיוויד קוסטמן מאאוטבריין מספרים לכלכליסט על המיזוג בין השתיים, על מה שעיכב אותו, ועל התוכניות לעתיד. החברה החדשה מסמנת מטרה גדולה: לגרום למפרסמים לעבור מפרסום במדיה חברתית אל פרסום בהמלצות תוכן

מאיר אורבך 13:5003.10.19
מנכ"ל ומייסד טאבולה אדם סינגולדה, מייסדי אאוטבריין ירון גלאי ודיוויד קוסטמן, מנכ"ל משותף בחברה, נראו מאוד מחויכים לאחר חודשים ארוכים של מו"מ קשה. "התחלנו את המשא ומתן הרציני במרץ, ובאפריל היתה לנו קפיצה מדרגה שאיפשרה עכשיו את החתימה על ההסכם", אמר קוסטמן לכלכליסט.

 

 

טאבולה היא החברה הגדולה מבין השתיים מבחינת כוח אדם ומבחינה עסקית, אך למרות זאת הסבירו השלושה שזהו מיזוג לכל דבר ולא רכישה. "זה מיזוג בין שתי הנהלות ושתי חברות. אנחנו נתאחד לחברה אחת", אמר סינגולדה. "לעסקאות יש הרבה צורות וגוונים וזה מה שחשבנו שיעבוד עבורנו. את השנה הקרובה אנחנו נבלה ביחד כדי לבנות חברה אחת גדולה".

 

אדם סינגולדה אדם סינגולדה צילום: David Pexton

 

 

"אנחנו מתמזגים כי רוצים להקים חברה שהיא אלטרנטיבה לפייסבוק וגוגל", הוסיף. "יש פחד מהגודל שלהן, ואנחנו יכולים לתת למפרסמים, לעסקים קטנים וגדולים, יכולת להצליח מעבר לפייסבוק וגוגל ולקנות קטגוריה של גילוי תוכן. יש לנו עשרות אלפי מפרסמים שעובדים איתנו, כשלגוגל ולפייסבוק ביחד יש מיליונים. הפער בינינו בתחום הפרסום הוא אדיר. הדרך היחידה לתת לתת קרב רציני לגוגל ולפייסבוק היא לגרום למפרסמים לשקול פרסום דרך עיתונאות ולא רק דרכן".

 

 

 

לדברי סינגולדה, המיזוג של אאוטבריין וטאבולה ייצור גוף עם יותר מאלפיים עובדים וצפי הכנסות של שני מיליארד דולר בסוף השנה. "בטוח שיש אנשים שנחפש מה לעשות איתם בחברה כתוצאה מהמיזוג, אבל לא יהיו אבל אני חושב שלא יהיו הרבה עובדים שיפלטו", הוסיף. "המטרה העיקרית שלנו היא לשכור עובדים ולא לפטר".

 

בעבר הכחשתם שמועות על מיזוג בין שתי החברות. מה קרה עכשיו?

קוסטמן: "אם כל פעם שהיינו עושים שיחות היינו מכריזים על מיזוג, היו כותבים על זה בערך חמישים פעם. עשינו התקדמות משמעותית ממרץ השנה והתחלנו לדבר ברצינות. קיבל תאוצה באפריל וזה נמשך עד היום".

 

ירון גלאי ודיוויד קוסטמן ירון גלאי ודיוויד קוסטמן צילום: נועם גלאי

 

 

מה מנע את המיזוג?

"התנאים בשלו לעסקה גם מבחינת חיבור אנושי והאינטרס לבנות חברה גדולה ומשותפת. לפני שנה כבר אמרתי שיש כאן היגיון כלכלי ואסטרטגי והם עכשיו היו מאוד נכונים ולבנות צוות אחד להילחם בגדולים. אנחנו רוצים לנצח ברמה העולמית. כל המשקיעים בשתי החברות יישארו בחברות כאשר המשקיעים שלנו עם 30%. כל אחד מהמשקיעים יקבל חלק מהמזומן וחלק מהמניות. בעלי המניות מאמינים בחברה ורוצים להיות חלק מהסיפור לשנים הקרובות ולטווח הארוך. שתי החברות בסדרי גודל דומים אבל טאבולה יותר גדולה".

 

 

 

סינגולדה: "מה שמשותף לשנינו בשתי החברות זה שכולם קמים בבוקר לבנות חברה גדולה בתחום של גילוי התוכן. החזון שלנו מאוד משותף, וזה נותן לי הרבה תקווה שנבנה חברה מאוד מיוחדת. אני מאוד חושש, אבל יש לי תקווה".

 

קוסטמן: "אנחנו בונים את האמון. ראיתי את אדם ואלדד מניב בהרבה שיחות, ומרגישים שיש כאן יכולת לבנות פלטפורמה משותפת".

 

איך תראה הנהלת החברה בעתיד?

סינגולדה: "נבלה את השנה הקרובה ביחד, כל מנהלי החברה. נבנה את המיזוג כך שיהיה מוצלח ואז נחליט מה התפקידים של כולם. כולם מחויבים לחברה".

 

 

 

ירון גלאי: "אני מחוייב לחיבור ולהצלחה ונשאר לוודא שזה מצליח. כשיצאנו לדרך היה להחליט אם זה הדבר הנכון לאור לקחי העבר, והבנתי שככה צריך להיראות המיזוג. אין הרבה מיזוגים שנשארים ביחד והכל עובד, אך אני מחויב לתהליך ולהצלחה המשותפת".

 

סינגולדה צפוי לקבל את תפקיד מנכ"ל החברה המשולבת, שתפעל תחת השם טאבולה ותעבור מיתוג שישקף את המיזוג. לפי תנאי ההסכם, יקבלו בעלי מניות אאוטבריין מניות שמייצגות 30% מהחברה החדשה, בתוספת 250 מיליון דולר במזומן. אלדד מניב, נשיא וסמנכ"ל תפעול טאקו גאלה, יסייע בתהליך המיזוג.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x