$
הייטק והון סיכון

אקזיט

חברת מדעי החיים Eximo Medical נרכשת ב-46 מיליון דולר

הרוכשת היא חברת המכשור הרפואי האמריקאית AngioDynamics, והעסקה כוללת 20 מיליון דולר נוספים שיועברו בכפוף לעמידה ביעדים; אקסימו פיתחה מערכת לייזר לטיפול במחלות עורקים היקפיים

מאיר אורבך 13:0103.10.19

חברת מדעי החיים אקסימו מדיקל (Eximo Medical) נרכשת בידי חברת המכשור הרפואי האמריקאית AngioDynamics, הנסחרת בנאסד"ק; סכום הרכישה עומד על 46 מיליון דולר, בתוספת 20 מיליון דולר שמותנים בעמידה ביעדים. העסקה תאפשר לאנג'יודינמיקס להרחיב את קו מוצריה בתחום ההתערבות הווסקולרית (VIT) בטיפול בקרישי דם ואי ספיקת ורידים, בעזרת מערכת הלייזר שפיתחה אקסימו לטיפול במחלות עורקים היקפיים (PAD).

 

 

אקסימו הוקמה ב-2012 ע"י קרן אקסלמד המנוהלת בידי ד"ר אורי גייגר, בשיתוף פעולה עם חממת אינסנטיב שבבעלות קרן הון סיכון פרגרין, היזם אילן בן אורן, ד"ר יוסי מונצ'ר ויואל צבר. מלבד אקסלמד, ארקין ופרגרין, השקיעו באקסימו גם קרן טל קפיטל, רמי ליפמן, AMIT והטכניון. עד כה גייסה החברה 18 מיליון דולר והיא מעסיקה 13 עובדים, שצפויים להיקלט בשורות הרוכשת.

 

יואל צבר, מנכ"ל אקסימו יואל צבר, מנכ"ל אקסימו צילום: יח"צ

 

 

"רכישת אקסימו מוסיפה לסל המוצרים שלנו טכנולוגיה פורצת דרך שתשנה את האופן בו הרופאים מטפלים באנשים עם PAD" מסר ג'ים קלמר, נשיא ומנכ"ל אנג'יודינמיקס, "השוק בשל לשינוי, והבטיחות, הדיוק והיעילות המוצעות על ידי הטכנולוגיה של של אקסימו מדיקל מאפשרת לרופאים חלופה טובה יותר ביחס למוצרים המובילים היום את השוק ומציעה למטופלים הליך בטוח יותר".

 

בשונה ממכשירים רפואיים דומים, הטכנולוגייה של אקסימו מעבירה אנרגיית לייזר בפולסים קצרים ובאורך גל של 355 ננומטר דרך סיבים אופטיים בקטטר, דבר שבעבר נחשב כבלתי אפשרי. זאת, תוך שמירה על שלמות הקטטר בהליך הרפואי. בנוסף להפחתת הסיכון לחסימת כלי דם קטנים כתוצאה מתסחיפים שמקורם בחסימה המטופלת, הטכנולוגיה של אקסימו מדיקל גם מקטינה את הסיכון לפגיעה בכלי הדם, ומאפשרת טיפול בסטנטים חסומים.

 

"אנו שמחים מאוד להצטרף לחברת אנג'יודינמיקס", מסר יואל צבר, מנכ"ל אקסימו. "אנו מאמינים כי הדבר יאפשר למספר גדול של מטופלים ליהנות מהטכנולוגייה שלנו ואנו מצפים להרחיב את השימוש במוצר לאינדיקציות נוספות לטיפול בכלי דם, ובתחומים אחרים, בהן היעילות הקלינית והבטיחות של הטכנולוגיה יהיו משמעותיות לפחות כמו ב- PAD. אנו מודים למספר הרב של הרופאים שהיו שותפים עימנו למסע עד כה, ומצפים להמשיך לעבוד איתם ועם משתמשים חדשים". 

 

 

 

לדברי ד"ר אירית יניב, יו"רית אקסימו, החברה תמשיך לפעול בישראל. "באמצעות רכישות של תאגידים רפואיים זרים, נבנים מרכזי פיתוח של חדשנות בארץ, מרכזים שמעבר לבנייה של פעילות פיתוחית בחזית הטכנולוגיה בתחום הרפואי, מאפשרים הבאה מהירה של מוצרים לשוק, לטובת החולים".

 

אופנהיימר שימשה כבנקאי ההשקעות של אקסימו מדיקל בעיסקה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x