$
הייטק והון סיכון

פרשנות

המיזוג בין טאבולה ואאוטבריין היה מהלך בלתי נמנע

שתי החברות ניסו להגיע למיזוג בעבר, אך המהלך כשל משום שלא היו בשלות לכך; עתה זינקה טאבולה ועקפה את רעתה בהכנסות, אך הבינה שניצחון בקרב אינו מתכון לניצחון במלחמה - ושבפועל, עדיף להתמזג ולצמוח יחד מאשר להמשיך ולשחוק זו את זו

מאיר אורבך 12:1503.10.19

טאבולה ואאוטבריין שתי ענקיות המלצות התוכן הישראליות, היו חייבות להתמזג, אך הן עשו זאת רק כשהיו מוכנות לכך; הדיבורים על מיזוג נמשכו זמן רב, וב-2017 כשל ניסיון למהלך שכזה; מה השתנה מאז? הזמן שעבר הבהיר לשתי החברות שמדובר במלחמה בה יש רק מפסידים.

 

 

מזה שנים שנלחמו השתיים זו בזו בטכנולוגיה, ברכישות ובמאבק לגייס לקוחות מתחומי מדיה שונים. המלחמות הללו בעיקר עלו להן בדם, כשהן נאבקות זו בזו במקום לשלוט יחד בתחום.

 

מימין: ירון גלאי מאאוטבריין, אדם סינגולדה מטאבולה מימין: ירון גלאי מאאוטבריין, אדם סינגולדה מטאבולה צילום: אוראל כהן

 

 

המיזוג הצליח עכשיו כי טאבולה ניצחה את הקרב - אך הבינה שאת המלחמה לא תוכל לנצח לבדה: היא אמנם גדולה ממתחרתה, מעסיקה כמעט פי שניים יותר עובדים וגם שיעור ההכנסות שלה כמעט כפול - אך בכל קרב עתידי על כל לקוח היתה אאוטבריין מתישה אותה; הקזת הדם הזו היתה מאפשרת למתחרה שלישי לצמוח כשהוא רענן ושופע, ולטרוף את הקלפים.

 

 

 

 

החברה הממוזגת צפויה לעמוד בפני אתגרים קשים מאוד, כשהראשון בהם הוא קבלת אישור רגולטורי למהלך; הרי מדובר בחברה שתהיה למעצמת המלצות תוכן, בעלת שליטה נרחבת ביותר בתחום. לאחר שתצלח את הנהר הרגולטורי, תצטרך החברה להצליח בשילוב שני גופים בעלי אופי שונה בתכלית, שהוכתב בידי מייסדים שונים בתכלית; אדם סינגולדה מטאבולה, שנמצא בכל רשת חברתית ומופיע בכל במה עם עמדה נוקבת, ומולו ירון גלאי מאאוטבריין, היזם המצליח שפועל בהרבה פחות בולטות תקשורתית.

 

 

 

השלב הבא יהיה להוכיח שלמיזוג הזה אכן היתה סיבה טובה ושאחד ועוד אחד שווה הרבה יותר משניים - ולא אחד וחצי או שומו שמיים, אחד בלבד. הצלחת המהלך תביא שליטה נוחה בשוק של הרבה מיליארדי דולרים במהירות, והנפקה בשווי ראוי שתראה למשקיעים שנשארו עם החברה שזה היה כדאי.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x