$
הייטק והון סיכון

מריוס נכט וג'ונסון אנד ג'ונסון מובילים השקעת 80 מיליון דולר ב-Adicet Bio

חברת הביופארמה מפתחת טיפולים חדשניים לסרטן על בסיס תאי T מסוג גאמה דלתא. בעקבות הסבב, יצטרף ד"ר יאיר שינדל, שותף מייסד בקרן aMoon, לדירקטוריון אדיסט

מאיר אורבך 23:0002.10.19

חברת הביופארמה אדיסט ביו (Adicet Bio) שמפתחת טיפולי תאים אלוגנאים למחלת הסרטן ע"י שימוש בתאי T מסוג גאמה דלתא, גייסה 80 מיליון דולר בסבב שני.

 

 

ב-2016 גייסה החברה 51 מיליון תוך כדי מיזוג עם חברת אפלייד אמיון. בין המשקיעים הבולטים בסבב האחרון נמנים aMoon, קרן ההשקעות של מריוס נכט, חברת המכשור הרפואי ג'ונסון אנד ג'ונסון וחברת סמסונג. בסבב השתתפו גם משקיעי החברה הקיימים פונטיפקס, אורבימד וקרן ההשקעות של נוברטיס. כחלק מסבב הגיוס הנוכחי, נציגים מקרנות aMoon וג'ונסון אנד ג'ונסון יצטרפו לדריקטוריון אדיסט. קרן aMoon תיוצג בידי ד"ר יאיר שינדל, מייסד ושותף מנהל בקרן.

 

 

מריוס נכט מריוס נכט צילום: אוראל כהן

 

 

אדיסט ביו היא חברת ביוטכנולוגיה פרטית בשלב הפרה-קליני שמפתחת טיפול תאים חיסוניים המבוססים על תאי T שהונדסו בשילוב קולטנים כימריים לאנטיגנים. אדיסט מתמקדת בזיהוי ואימות מטרות סרטניות התוקפות את הסביבה הבין תאית, ואז מייצרים נוגדנים דמויי-קולטנים של תאי T שפועלים באופן ממוקד כנגד הפפטידים הסרטניים. באוגוסט 2016 נכנסה אדיסט לשיתוף פעולה אסטרטגי עם חברת Regeneron Pharmaceuticals, לפיתוח הדור הבא של טיפולים בסרטן.

 

 

 

"תאי T מסוג גאמה דלתא מהווים אפיק חדשני ומבטיח לטיפול בסרטן", מסר ד"ר אניל סינגהל, נשיא ומנכ"ל אדיסט ביו. "מימון זה יאפשר לאדיסט להמשיך לפתח טכנולוגיה ייחודית לטיפול בסרטן לימפומה שאינה מסוג הודג'קינס, וכן לפתח את תוכניות הטיפול שלנו לגידולים מוצקים. אנו אסירי תודה על תמיכתה של קהילת המשקיעים".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x