חדשות טכנולוגיה

ויזה, מאסטרקארד ואחרות שוקלות לנטוש את מיזם ליברה של פייסבוק

פרויקט הקריפטו של הרשת החברתית מושך עוד ועוד אש רגולטורית - ועתה התערער אמונן של שותפותיה הפיננסיות. לפי מקורות עשויות חברות האשראי לוותר על המיזם כדי שלא לחטוף ריקושטים

שירות כלכליסט 10:5302.10.19

ויזה, מסטרקארד ושותפות פיננסיות מרכזיות אחרות שוקלות מחדש את המעורבות שלהן בפרויקט ליברה, מטבע הקריפטו של פייסבוק - כך דיווח הוול סטריט ג'ורנל.

 

 

 

לפי מקורות המקורבים לנושא, החברות לא מעוניינות למשוך את תשומת הלב של הרגולטורים, ולכן סרבו לבקשתה של פייסבוק להתחיל לגבות את החברה פומבית בכל הנוגע למיזם. עוד דיווח הג'ורנל כי מנהלים בכירים בפרויקט ועשרות נציגי גופים שתומכים בליברה זומנו לפגישה שתתקיים מחר בוושינגטון.

 

מטבע הליברה מטבע הליברה צילום: רויטרס

 

 

מקורות סוכנות בלומברג מסרו כי גם פייפאל וסטרייפ עוד לא החליטו אם להצטרף רשמית לפרויקט. בשבוע שעבר דווח בסוכנות רויטרס כי בפייסבוק שוקלים לדחות את השקת המטבע, כדי להתגבר על חששות הרגולטורים מרחבי העולם.

 

 

במקור הודיעה פייסבוק כי תשיק את המטבע ביוני 2020 בשיתוף עם החברות באגודת ליברה (Libra Association), שהוקמה על ידי הרשת החברתית על מנת לנהל את הפרויקט.

 

ואולם, המוצר נתקל בהתנגדויות פוליטיות ורגולטוריות חריפות. למשל, בגרמניה ובצרפת הודיעו רגולטורים כי יפעלו לחסימת ליברה באירופה. דיוויד מרקוס מפייסבוק, שאחראי על ניהול הפרויקט, מסר בתגובה בטוויטר כי אינו מודע לתכניות של חברות ספציפיות "לא לשתף פעולה".

 

 

 

"אני יכול לעדכן שאנחנו עוברים בצורה רגועה ביותר ובביטחון על החששות הלגיטימיים שמתלווים להשקת המטבע הליברה בנוגע לשווי שמביאים המטבעות הדיגיטליים לחזית", הוסיף.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x