$
תקשורת

משבר בענף הסלולר

יו"ר ההסתדרות: "פיטורי עובדים לא יפתרו את הכשלים בענף הסלולר, אלא רק יחריפו אותם"

ארנון בר דוד נפגש עם ראשי ועדי העובדים בחברות הסלולר, על רקע המשברים בענף והפיטורים הצפויים בסלקום ובפלאפון. "משרד התקשורת לא מתפקד", אמר בר דוד. "עובדת בסלקום שיש לה חמישה ילדים קיבלה בערב ראש השנה מכתב פיטורים. איפה כבוד האדם, איפה הרגישות לפני החג?"

בילי פרנקל 16:4024.09.19

יו"ר ההסתדרות ארנון בר דוד נפגש כעת (ג') לדיון חירום עם ראשי ועדי העובדים בחברות הסלולר, על רקע המשברים בענף והפיטורים הצפויים בסלקום ובפלאפון. בדיון לוקחים חלק יו"ר איגוד עובדי הסלולר, האינטרנט וההייטק, יקי חלוצי, וכן ראשי הוועדים של החברות פלאפון, סלקום, פרטנר והוט מובייל.

 

בין היתר אמר ארנון בר דוד כי "את חוסר הרווחיות בענף הסלולר אי אפשר להשית רק על העובדים, משרד התקשורת לא מתפקד כמו שהרבה משרדים לא מתפקדים. אני קורא לשר התקשורת - קח את המשבר ותתחיל לטפל בו. הרגולציה הכבדה וחוסר ההתערבות יכולים לגרום לקריסה של שוק הסלולר, וכבר עכשיו אנחנו רואים משבר קשה בתחום התשתיות ובכלל. מישהו צריך להתערב כדי שהשוק ימשיך להתפתח".

 

יו"ר ההסתדרות ארנון בר דוד יו"ר ההסתדרות ארנון בר דוד צילום: אוראל כהן

 

בר דוד המשיך ואמר כי "עובדת בסלקום שיש לה חמישה ילדים קיבלה בערב ראש השנה מכתב פיטורים, אז הודיע המנכ"ל על הקיצוצים. איפה הרגישות כלפי העובדים, איפה כבוד האדם, איפה הרגישות לפני החג. אני במשמרת כיו"ר ההסתדרות לא אתן לפגוע במעמד העובדים, בטח שלא בערב החג. נעשה כל מאמץ לטפל במשבר הזה וניתן את כל הגיבוי האפשרי לוועדים".

 

"הבוקר שוחחתי עם יו"ר הוועד של סלקום והנחיתי אותה לפתוח בצעדים", המשיך בר דוד. "סלקום נכנסה מהבוקר לצעדים ארגוניים. לא יעלה על הדעת שהחברה מתכוונת לפטר מאות עובדים ושיהיו מהלכים חד צדדיים. אני קורא לנציגי החברות לשבת עם הוועדים ולהתנהג בצורה מסודרת ומכובדת. אנחנו יודעים לנהל מו"מ ולפתור משברים ואני קורא להם לשבת איתנו עוד לפני החג על מנת לנסות להרגיע ולהגיע להבנות. פיטורי עובדים לא יפתרו את הכשלים אלא רק יחריפו אותם".

 

בעקבות הודעתו של מנכ"ל סלקום ניר שטרן על הפיטורים הצפויים בחברה, עצרו היום כל עובדי סלקום את עבודתם וקיימו אסיפות הסברה במטה החברה בנתניה ובשאר מרכזי השירות והמכירה בארץ. ההסתדרות אף הכריזה על סכסוך עבודה בחברה.

 

במקביל, החריפו גם צעדי המחאה והעיצומים בפלאפון, כאשר ועד עובדי החברה הכריז היום על עיצומים בחטיבה העסקית ובחטיבה הפרטית ועל הקפאת ההשקה של מכשיר האייפון החדש. העיצומים בחברה החלו ביום חמישי שעבר, אז הכריז הוועד על שביתת פתע של יום. ביום ראשון ושני הפגינו העובדים מול ביתם של מנכ"ל החברה, רן גוראון, והמשנה למנכ"ל, דגנית קרמר.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x