$
מכשירים

וואווי אופטימית, צופה שתמכור 20 מיליון מכשירי Mate 30 השנה

זאת, על אף שמכשיר הדגל שחשפה בשבוע שעבר כלל לא יושק ברוב העולם; לפי הערכות, הטלפון המתקדם יגיע השנה רק לסין ולמספר מצומצם של מדינות נוספות.

רפאל קאהאן 16:4624.09.19

וואווי חשפה בשבוע שעבר את סדרת המייט 30, בה מכשירי דגל חדשים - ועתה הציבה יעד שאפתני ביותר: החברה צופה שתמכור 20 מיליון מכשירי מייט בשנה הקרובה.

 

ריצ'ארד יו, מנכ''ל חטיבת עסקי הצריכה של וואווי שהציג את היעד, טען לאחר אירוע ההשקה שלמרות הירידה במכירות שחוותה לאור החרם האמריקאי, "הצרכנים אוהבים את המוצרים שלנו והמכירות חוזרות לעלות". יו אופטימי, אך הוא לא מחויב לבעלי מניות; לוואווי מבנה אחזקות שאינו חשוף לבורסה ולמחזיקי מניות ציבוריות, כך שהחברה יכולה להצהיר כל שתרצה. בשיחה עם כלכליסט לאחר האירוע הסביר בכיר בוואווי שהמייט 30 ו-30 פרו לא יושקו בישראל וככל הנראה גם לא ברוב אירופה. הוא ציין שבשלב הראשון המכשיר יימכר "בסין ועוד מספר מדינות בלבד".

 

ריצ'רד יו וטלפון המייט 30 פרו ריצ'רד יו וטלפון המייט 30 פרו

 

 

וואווי מוכרת את רוב מכשיריה בשווקי המערב ובסין, ולא יכולה לסמוך על שווקים כהודו ושווקים אסייתיים אחרים כדי להגיע להיקפי מכירות גדולים. לפי הערכות חברות מחקרי שווקים כ-IDC וגרטנר, וואווי הצליחה למכור ב-2018 כ-200 מיליון סמארטפונים והיתה בדרך להגדיל את המספר הזה השנה, אך נתקלה בחרם האמריקאי שפגע בה בהיקף של כ-30 מיליארד דולר עד כה.

 

ואולם, ככל שמכירותיה של וואווי ירדו בעולם, כך הן זינקו בסין. על פי נתוני קנאליס, החברה הצליחה להגדיל את מכירותיה במדינה בכ-31% וכעת מחזיקה בכ-38% ממנו. היא מכרה כ-37 מיליון מכשירים ברבעון השני 2019 בסין לבדה - כשהצמיחה בוצעה על חשבון כל המתחרות המקומיות ולצידן אפל. רוב היצרניות הקטנות יותר כגון ZTE, מייזו ואחרות, ראו את נתח השוק שלהן מצטמק לכ-6% בסה''כ. לפי הערכות, חלקה של סין במשלוחי הסמארטפונים של וואווי עומד על כ-64%, היקף עצום לכל הדעות.

 

 

 

לא ברור כיצד השוק הסיני לבדו יוכל להחזיק את וואווי; מדובר בחברה שזקוקה למכירות של מאות מיליוני מכשירים בשנה כדי לגדול. גם אם תצליח להשתלט לחלוטין על השוק הסיני, עדיין תידרש לפעול להרחבת פעילותה מעבר לסין אם היא מעוניינת להפוך ליצרנית מספר 1 בעולם - מטרה שסימן בעבר רן ז'נגפיי, מייסד החברה.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x