$
חדשות טכנולוגיה

עובדי סלקום הפסיקו את עבודתם: "אנחנו ערוכים למלחמה על הבית"

על רקע הודעת החברה לפטר עובדים ולצאת למהלך התייעלות, העובדים מקיימים בשעה זו אסיפות הסברה במטה החברה בנתניה ובשאר מרכזי השירות והמכירה בארץ. יו״ר הוועד מיה יניב: ״כל צעד של ההנהלה הכרוך בשינויים ארגוניים או פיטורי עובדים ייתקל בחומה בצורה ובהתנגדות מהקשות ביותר שידעה החברה". ההסתדרות הכריזה על סכסוך עבודה בסלקום

בילי פרנקל 11:0424.09.19

בעקבות הודעתו של מנכ״ל החברה ניר שטרן הבוקר על הפיטורים הצפויים, עוצרים בשעה זו כל עובדי סלקום את עבודתם ומקיימים אסיפות הסברה במטה החברה בנתניה ובשאר מרכזי השירות והמכירה בארץ. בהנחיית יו"ר ההסתדרות ארנון בר-דוד, ההסתדרות הכריזה על סכסוך עבודה בסלקום. 

 

אסיפת עובדי סלקום היום אסיפת עובדי סלקום היום צילום: אדם קפלן

 

יו״ר הוועד מיה יניב אמרה, ״כל צעד של ההנהלה הכרוך בשינויים ארגונים או פיטורי עובדים יתקל בחומה בצורה ובהתנגדות מהקשות ביותר שידעה החברה! גם מנכ״ל סלקום יודע מצוין כי המשבר בענף לא ייפתר בפיטורי עובדים אלא בעבודה נרחבת מול משרד התקשורת לפתרון הכשלים החמורים בשוק, אשר אינם רק הבעיה של עובדי סלקום אלא של כלל אזרחי מדינת ישראל שעומדים למצוא את עצמם בקרוב עם תשתיות תקשורת המתאימות במקרה הטוב למדינות עולם שלישי . המאבק שלנו הוא לטובת העובדים ולטובתם של האזרחים.

 

 "בבקשה ממכם, כשאנחנו קבוצה גדולה ואנחנו תמיד אומרים הכי חזקים ביחד, כל אחד אומר אף אחד לא ירגיש בחסרוני. נרגיש בחסרון של כל אחד ואחד מכם ואסור שיראו אף אחד עומד בתוך החברה עובד. אין עבודה עד שאני לא מעדכנת שיש".

 

עוד ציינה, כי" אנחנו מתפארים שאנחנו סטארט-אפ ניישן, אבל אתם יודעים באיזה מקום אנחנו בעולם בתשתיות התקשורת בזכות הניהול הכושל פה? מקום 70 ליד צ'ילה".

 

העיצומים של העובדים מגיעים לאחר שמנכ"ל החברה, ניר שטרן, שלח הבוקר (ג׳) סרטון לעובדי החברה ובו התייחס לתכנית ההבראה ולפיטורי עובדים עליה פורסם לראשונה בכלכליסט. ״זוהי תוכנית קשה וכואבת שמטרתה היא להשיב את סלקום לחוף מבטחים. אני פועל על מנת להבטיח לרובכם מקום עבודה יציב, בטוח וחזק לעוד שנים ארוכות. כפי שאתם יודעים היטב, סלקום פועלת בסביבה תחרותית ובתנאי רגולציה כבדים מאוד. למרות הסביבה המאתגרת הצלחנו, בעבודה מאומצת ומשותפת, לשמור על מובילות והצלחות בתחומים רבים בסלולר, בטלוויזיה, בסיבים, במגזר העיסקי ועוד. אמר שטרן.

 

ב-16:00 יכנס יו״ר ההסתדרות את ראשי ועדי חברות הסלולר: סלקום, פרטנר ופלאפון - שגם עובדיה החריפו את מאבקם בחברה לאור דרישת ההנהלה לפטר עובדים.

 

בתוך כך עובדי פלאפון ממשיכים לשבש היום את הפעילות בחברה ומעניקים שירותים במתכונת מצומצמת. מחר, מאיימים העובדים, בכוונתם לשבש את השקת האייפון החדש ולמנוע מהחברה להתחיל במכירתו ללקוחות.

 

לאור ההתפתחויות האחרונות, נמסר ממשרד התקשורת כי אין בכוונתו להתערב בנעשה בחברות הסלולר. "משרד התקשורת רואה בראש סדר העדיפויות את טובת הצרכן, אך מעבר ליצירת סביבה תחרותית, המשרד אחראי על קיום תשתיות ברמה הגבוהה ביותר. המשרד עוקב מקרוב ומודע למצב החברות, אך אין בכוונתו להתערב בנעשה בחברות עצמן. מעבר למכרז דור 5 בוחן המשרד צעדים נוספים שיאזנו את התחרות מצד אחד, ומצד שני יאפשרו לחברות להשקיע בתשתיות מתקדמות".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x