תקשורת

HOT מאותתת כי היא נואשת לפרטנר

השבוע פרסם כלכליסט כי חיים סבן יוצא מהשקעה בפרטנר, ובהמשך נפוצו ידיעות בתקשורת על כך שחברת HOT במגעים למיזוג עם סלקום ובהמשך גם עם פרטנר - למרות שלטענתן הן לא; ממה שידוע, חברה סובלת מדימום משמעותי

אביאור אבו 21:4723.09.19

מרגע שפורסם ב"כלכליסט" השבוע כי חיים סבן יוצא מההשקעה בפרטנר, נפוצו ידיעות בתקשורת על כך שחברת HOT במגעים למיזוג עם סלקום ובהמשך גם עם פרטנר. ידיעות אלה מלמדות יותר מכל כי קבוצת HOT כנראה נואשת למיזוג.

 

 

מרבית נתוניה הכספיים של החברה חסויים, אך מה שכן ידוע משקף כי החברה סובלת מדימום משמעותי. התחרות בסלולר ממשיכה להשתולל, הטלוויזיה בכבלים הופכת לא רלבנטית בעידן הסטרימינג ובזמן שמתחרותיה פורסות סיבים אופטיים - היא אפילו לא רוקמת תוכניות בכיוון.

 

טל גרנות גולדשטיין מנכ״לית HOT טל גרנות גולדשטיין מנכ״לית HOT צילום: נמרוד גליקמן

 

ניסיון השידוך הראשון של HOT החל בתחילת השנה, כאשר הזמינה את נציגי סלקום לסדרת פגישות. גורמים שהיו מעורבים בשיחות אומרים שלא היתה שם כימיה, בלשון המעטה. משלא הצליחה בסיבוב הראשון, נראה ש־HOT החליטה לצאת לסיבוב שני - אך כנראה שבעיקר מול עצמה.

 

על יריית הפתיחה היתה אחראית מנכ"לית החברה טל גרנות־גולדשטיין, שהצהירה בפומבי בתחילת החודש על כוונות הקבוצה: "במצב השוק היום, כאשר הכנסות חברות התקשורת נשחקות, יש צורך בשינוי מבני משמעותי בשוק. מיזוגים הם הדרך לעמידה באתגר הלאומי הזה", אמרה. "למדינת ישראל ולחברות התקשורת אחריות משותפת. בעולם כבר הבינו שכדי לעמוד בביקושים ולפתח את התשתית יש צורך לאחד כוחות ולהתמזג".

 

 

חיים סבן חיים סבן צילום: שני בראל

 

ואכן, ביומיים האחרונים נפוצו דיווחים רבים על חידוש מגעים בין HOT לסלקום, בדרך למיזוג ענק בין שתי החברות. אלא שאם שואלים את סלקום, לא רק שאין מיזוג, גם אין מגעים כלשהם בין החברות, לא למיזוג ולא שיתוף פעולה.

 

גם גורמים בכירים בפרטנר אומרים שלא שמעו על מגעים למיזוג בינה לבין HOT. אם הפרסומים על אפשרות המיזוג האחרונה לא לוו בהכחשות גורפות, זה רק משום שנוכח מצב הענף כולם היו מייחלים למיזוג כזה.

 

ובכלל, למי תציע HOT את הנדוניה? האם לחיים סבן שמתכוון לוותר על מניותיו, או שמא החלה בשיחות עם האצ'יסון הסינית? לא ברור. אם אפשר להגיד דבר חיובי על המהלך של HOT, הוא שהיא מכוונת גבוה. אבל באותה נשימה, הוא גם נראה לא ריאלי.

 

באפריל 2016 רשות התחרות לא אישרה את מיזוג גולן טלקום וסלקום, מחשש שהשוק יחזור למצבו טרום הרפורמה בסלולר. אמנם אם תוגש היום הצעת מיזוג לרשות התחרות היא כנראה תיבחן בעין שונה מלפני שלוש שנים, אך הסיכוי שרשות התחרות תאשר לזוג דינוזאורים לשבור את הכוס מתחת לחופה עדיין נמוך מאוד.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x