$
אפליקציות

חדש בווטסאפ: הסטטוסים יוכלו להפוך לסטוריז בפייסבוק

השיתוף בין שתי הפלטפורמות הינו אופציונלי, ונבחן בצורה מוגבלת - אם כי זמין עבור חלק מהמשתמשים בישראל; התכונה תאפשר לשתף תוכן בין שתי האפלקציות, אך חשוב לזכור שהשיתוף הזה מסיר את מעטה ההצפנה של ווטסאפ

רפאל קאהאן 12:1122.09.19

ווטסאפ השיקה תכונה חדשה שמטשטשת במעט את הגבול בינה ובין אפליקציית פייסבוק הראשית - צעד אסטרטגי שמובילה הנהלת החברה: החל מסוף השבוע נית להעלות סטטוס מווטסאפ כסטורי לפייסבוק.

 

תכונת הסטטוסים בווטסאפ הושקה לפני כשנתיים כדי להציע תכונה דומה לסטוריז של סנאפצ'ט. זו האפליקציה הראשונה של פייסבוק שזכתה בתכונה, ומאז צברה פופולריות. תכונת הסטורי של פייסבוק הוצעה לאחר מכן, וכעת ניתן לשלב ביניהן כך סטטוס שתעלו לווטסאפ הופך בעצם לסטורי בפייסבוק.

 

כדי לשלוח את הסטטוס שלכם לפייסבוק, צריך רק לעדכן את אפליקציית ווטסאפ לגרסה האחרונה (2.19.258) ולבחור באפשרות השיתוף לפייסבוק כשמעלים סטטוס.

 

האפליקציות של פייסבוק האפליקציות של פייסבוק

 

 

לחיצה על כפתור השיתוף מעלה את האפשרות לייצא את הסטורי לסדרה של אפליקציות, בחירה בפייסבוק תעלה את אייקון אפליקציית הרשת החברתית. לחיצה עליה תעלה את שדה השיתוף.

 

לא לכל המשתמשים ישנה אפשרות לעשות זאת בשלב זה, אך דווח שהשיתוף האמור זמין לחלק מהגולשים בישראל. הזמינות המוגבלת, כמו גם העובדה שפייסבוק לא הכריזה על תכונה זו באופן רשמי, מעידים שמדובר בניסוי שטח שנועד לבדוק את תגובות הקהל ולאתר באגים.

 

ומה עם הפרטיות?

 

למשתמשים שקיבלו את התכונה כדאי לזכור שלאחר ההפעלה, ברירת המחדל של פייסבוק היא שיתוף של כל הסטטוסים מווטסאפ לפייסבוק, וכדאי להיכנס לחוצץ "הסטטוס שלי" ולבחור ידנית את התוכן שברצונכם לשתף. בנוסף, זיכרו שהשיתוף לא מתבצע תחת ההצפנה המובנית של ווטסאפ.

 

 

 

בשלב זה לא ברור האם התכונה הפוכה, ואם אפשר לשתף גם סטורי מפייסבוק כתוכן בווטסאפ ומתי יתבצע חיבור שכזה גם עם תכונת הסטוריז של אינסטגרם. כך או כך, זה נראה עוד צעד באיחוד הפלטפורמות המצופה מפייסבוק, צעד שמדגיש שהחברה מוותרת על התחייבותה להשאיר את ווטסאפ נפרדת לחלוטין מפייסבוק. צעד זה עשוי לעורר את הרגולטור האירופי מרבצו שעשוי לזהות בו ניסיון לעבור על כללי ההגבלים העסקיים.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x