שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
חדשות טכנולוגיה

בלעדי לכלכליסט

קרן סקיי רכשה את אזטק ממודיעין

אזטק עוסקת בהטמעת פתרונות ענן של מיקרוסופט. סכום המכירה לא ידוע, אך הכנסות אזטק מוערכות במאות מיליוני שקלים בשנה

הגר רבט 07:1122.09.19

קרן הפרייבט אקוויטי סקיי חתמה על עסקה לרכישת מלוא האחזקות בחברת אזטק טכנולוגיות. אזטק נוסדה ב-1984 על ידי יואל זלצמן ז״ל ועקיבא טקוזינר, שמכר את אחזקותיו בה ב-2017. היא נרכשה כעת מידי משפחת זלצמן. פרטי העסקה לא נחשפו בשלב זה.

 

אזטק, שיושבת במודיעין ומעסיקה כמה עשרות עובדים, מטמיעה את סביבת הענן של מיקרוסופט אצל חברות עסקיות ותומכת בהן, וכן מנהלת הסכמי רישיונות תוכנה של מיקרוסופט ושל יצרנים נוספים. מנכ"ל החברה הוא מרק בלנק, לקוחותיה נעים מחברות סטארט־אפ ועד חברות גדולות, ומחזור המכירות שלה מוערך במאות מיליוני שקלים בשנה.מרק בלנק, מנכ"ל אזטק, אמר: ״כניסת קרן סקיי לאזטק הנה צעד ראשון ביישום תוכנית הצמיחה וההתרחבות של החברה בהתאם ליעדיה האסטרטגיים".

 

אמיר ארבן אמיר ארבן צילום: אלי אטיאס

 

 

בתגובה לפניית כלכליסט מסר אמיר ארבן, שותף בכיר בסקיי: "הקרן רואה הזדמנות גדולה בתחום הפעילות של אזטק, ובפרט בתחום סביבות הענן, שצומח מאוד בכל העולם". ארבן הוסיף כי "הקרן מצאה באזטק צוות חזק אשר יוכל להוביל את החברה למימוש הזדמנויות אלו".

 

סקיי (SKY) היא קרן פרייבט אקוויטי שהוקמה ב־2005 ומנוהלת על ידי השותפים צבי יוכמן, ניר דגן, אמיר ארבן, ליאת פייקין־בנימיני, מיטל הלר, ציון אגיב ורון הוכמן. עד היום גייסה הקרן כ־450 מיליון דולר במסגרת שלוש קרנות.

 

הקרן השלישית, שגויסה לפני כשנתיים, הנה בהיקף של 200 מיליון דולר. בעבר פורסם ב"כלכליסט" כי משקיעות העוגן בקרן הן חברת הביטוח מגדל, שהשקיעה 40 מיליון דולר - חמישית מהקרן, מנורה מבטחים שהשקיעה 30 מיליון דולר, ובנק דיסקונט, שהשקיע באמצעות דיסקונט שוקי הון 20 מיליון דולר. פסגות, הפניקס וגופים נוספים השקיעו כ־10 מיליון דולר כל אחד.

 

מהקרן נמסר כי סקיי מתמחה בהשקעות בחברות ישראליות בוגרות, תוך מעורבות משמעותית בתהליך יצירת הערך בחברות לאורך שנים עד למכירתן. תחומי השקעות הקרן מגוונים וכוללים תעשייה, מסחר, שירותים, תקשורת ועוד. עם מימושיה הבולטים של הקרן, מאז הקמתה ועד היום, נמנות ההשקעות בחברות ברק־נטוויז'ן; אי.די.בי תיירות; נטלי סקיולייף, שנמכרה לתאגיד הסיני סנפאואר; ספקטרוניקס, שנמכרה לאמרסון האמריקאית; וחברת מרמנת, שנמכרה באחרונה לטלרד.

 

בין ההשקעות הבולטות בפורטפוליו של סקיי ניתן למצוא את יבואנית מוצרי אפל בישראל איידיגיטל, אתר הקופונים גרו (גרופון), המשביר לחקלאי, גסטטנרטק, מרינה פטריות ומצברי שנפ.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x