$
מכשירים

פייסבוק נכנסת לסלון; חשפה מכשירי וידאו צ'ט ומצלמה מיוחדת לטלוויזיה

החברה הציגה שני רמקולים חכמים עם מסכים בגודל 10 ו-8 אינץ', שקיבלו יכולות אודיו משופרות; לצידם הוצגה מצלמה קטנה שאפשר להתקין על טלוויזיות ולהפוך אותן לעמדות וידאו צ'ט גדולות. בנוסף, נתנה למשתמשים כלים חדשים לשמירה על פרטיותם מפניה

שירות כלכליסט 17:1718.09.19

פייסבוק חשפה שלושה מוצרים בסדרת התקני הווידאו צ'ט הייעודיים Portal. המוצרים כוללים תכונה חדשה ושימושית ביותר: יכולת לאסור על החברה לאסוף חלק מההקלטות, דבר שעשתה במוצרי הסדרה הקודמים.

 

 

שלושת המוצרים הם שני מכשירי וידאו צ'ט שנקראים פורטל דור 2 ופורטל מיני, ועולים 179 ו-129 דולר בהתאמה, ומתקן צ'ט לטלוויזיה. השניים הראשונים הם מוניטורים בעלי מצלמות המתפקדים כרמקולים חכמים. לפורטל 2019 יש מסך בגודל עשרה אינץ' ברזולוציית 1,280 על 800 פיקסל, אותו ניתן להציב אופקית או אנכית, לנוחיות המשתמש.

 

פורטל 2019, פורטל מיני ופורטל TV פורטל 2019, פורטל מיני ופורטל TV צילום: Facebook

 

 

המסך משנה את בהירותו בהתאם לתאורת החדר בו הוא נמצא, כדי לאפשר חוויית צפייה נגישה גם בסלון מואר. ניתן לסגור את המצלמה שלו בכיסוי פיזי, ולנטרל גם את המיקרופונים בלחיצת כפתור.

 

כמו כן, נורה אדומה בראש התצוגה תודלק כשהמצלמה מופעלת. הפורטל מיני זהה לדגם הגדול יותר, אך בתצורה של שמונה אינץ'. לפי פייסבוק, הרמקולים של המכשירים שופרו אף הם, וכוללים סאב-וופר מובנה, להנאת חובבי המוזיקה.

 

פורטל TV פורטל TV צילום: Facebook

 

 

המוצר האחרון, פורטל TV, הוא התקן ייחודי שמעביר את יכולות הווידאו צ'ט של סדרת פורטל למסכים חיצוניים, בדגש על טלוויזיות. יש לו מצלמה, מיקרופונים וחיישנים שמאפשרים לנהל שיחות וידאו על המסך בסלון. מחירו עומד על 149 דולר.

 

הוא מהווה צעד חשוב מבחינת הרשת החברתית, ששואפת להכניס כלי ניטור אל סביבתו המיידית של המשתמש; פורטל TV יאפשר לחברה להאזין לשיחות בסלון, ולחשוף את האלגוריתמים שלה ליותר מידע קולי. 

 

 

 

אמנם ניתן להגדיר לחברה שלא לשמור את הקלטות הפנייה לפלטפורמת ההפעלה הקולית של הרמקולים, אך מידע אחר צפוי להישמר ולהיאסף. פייסבוק הודתה שהיא אוספת מידע משיחות שמתבצעות דרך הפלטפורמה שלה, ונעזרת בו להתאמת חבילות פרסום.  

בטל שלח
    לכל התגובות
    x