$
הייטק והון סיכון

קרן Remagine Ventures גייסה 35 מיליון דולר

הקרן של קווין בקספלר ואיזי וידרה מתמקדת בתחומי טכנולוגיות הבידור והפנאי, הסחר המקוון, הספורט ועוד, ומחפשת בעיקר סטארט-אפים בשלבי פעילות מוקדמים. בסבב הגיוס השתתפו סקיי, אקסל שפרינגר ופרוזיבן האירופיות, Adways היפנית ו-Liontree האמריקאית

מאיר אורבך 11:0815.09.19
קרן הון הסיכון של קווין בקספלר ואיזי וידרה, Remagine Ventures, גייסה 35 מיליון דולר מתאגידי הבידור הגדולים בעולם, ביניהם אקסל שפרינגר וסקיי הבריטית. הקרן כבר השקיעה במספר חברות ישראליות, רובן מתחום טכנולוגיות הבידור והפנאי.

 

 

וידרה היה אמון בעבר על הקמת קמפוס גוגל הראשון לסטארט-אפים בלונדון, מה שהוביל בהמשך להקמתם של מתחמים נוספים. מלבד זאת, וידרה עמד בראש זרוע ההשקעות של Google Ventures באירופה. בקספלר הוא יזם לשעבר ובנקאי השקעות יליד גרמניה, שחי בישראל כבר יותר משני עשורים. עד לא מזמן, הוביל את מדיניות ההשקעות של ענקית הבידור הגרמנית פרוזיבן (ProSiebenSat.1), שכעת היא אחת מהמשקיעות הבולטות בקרן.

 

קווין בקספלר ואיזי וידרה קווין בקספלר ואיזי וידרה צילום: דניאל רייטר

 

 

הקרן משקיעה בחברות מתחום הבידור והפנאי, לצד השקעות גם בחברות בתחום המסחר המקוון, ספורט, גיימינג, שווקים מקוונים ודאטה. כחלק מאסטרטגיית השקעות סדורה, הקרן מתמקדת בחברות שמציגות את החיבור בין שניים או יותר מהתחומים הללו.

 

הקרן משקיעה בחברות בשלבים מוקדמים (סיד ופרה-סיד), אך גם פועלת להשקעה בחברות בשלבים מאוחרים יותר, תוך שהיא מקשרת בינן לבין תאגידי ענק בתחום הבידור המושקעים בקרן, לצורך שיפור תהליכי פיתוח המוצר וקיצור פרק הזמן עד היציאה לשוק. בין הגופים הבולטים שהשקיעו בקרן ניתן למנות את סקיי, אקסל שפרינגר ופרוזיבן האירופיות, Adways היפנית ו-Liontree האמריקאית.

 

עד כה השקיעה הקרן במספר חברות ישראליות, ביניהן Minute Media, יצרנית תוכן ספורט מהגדולות בעולם; Syte.ai, פיתרון לרכישה של מוצרי אופנה ברשת; Novos, פלטפורמה לאימון גיימרים; HourOne, שפועלת בעולמות הדיפ-פייק באמצעות בינה מלאכותית; Vault-ai.com שחוזה סיכויי הצלחה של תסריטים לקולנוע ולטלוויזיה ועוד.

 

 

 

״אנחנו פועלים בשוק יחסית חדש באקוסיסטם הישראלית", מסר וידרה. "תחום האנטיירטיימנט-טק נמצא בתנופה אדירה, חברות ישראליות מתווספות בקצב מהיר לעולם הזה ואנחנו מזהים בו פוטנציאל אדיר, וכך גם יזמים רבים שמקימים חברות בתחום. אנחנו מאמינים שהניסיון שקווין ואני מביאים, לצד הקשרים הענפים עם ענקיות בתחום הבידור, מייצרים מעטפת מלאה לחברות בשלבים מוקדמים וגם לחברות בשלבים מתפתחים יותר. אנחנו מציגים גישה שונה וחדשנית כקרן הון סיכון, יותר זרוע השקעות תאגידית, כמו למשל Google Ventures״.

 

בקספלר הוסיף: ״לאיזי ולי יש ניסיון הן בעולם ההשקעות, הן בעולם היזמות וגם בעולם התאגידי. אנחנו רוצים לפגוש סטארט-אפים בשלב מאוד מוקדם, כדי ללוות ולהדריך אותם עוד לפני השקעה״.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x