$
אינטרנט

פייסבוק פועלת לצמצום התאבדויות ופגיעה עצמית

הרשת החברתית הודיעה שלא תאפשר הצגת תוכן שמעודד פגיעה שכזו, ותוודא שלא יגיע גם לעמוד המלצות התוכן של אינסטגרם. לפי נתוני ארגון הבריאות העולמי, בכל 40 שניות מתאבד אדם - ורשתות חברתיות יכולות להוות מעגל תמיכה וסיוע

שירות כלכליסט 15:2111.09.19

פייסבוק יוצאת נגד התאבדויות: הרשת החברתית הודיעה שלא תאפשר הצגת תמונות וסרטונים של פגיעה עצמית או כאלה שמעודדים פגיעה שכזו. הודעתה התפרסמה אתמול (ג'), ביום המודעות השנתי לתופעת האובדנות.

 

הנהלת הרשת החברתית הוסיפה שתוכן שקשור לפגיעה עצמית יהפוך לקשה יותר לאיתור גם באינסטגרם, ושהיא תוודא שהוא אינו מופיע כתוכן מומלץ בעמוד ה-Explore של האפליקציה.

 

 צילום: shutterstock

 

 

גם טוויטר הודיעה שתוכן שנוגע לפגיעה עצמית לא יוגדר עוד בידיה כתוכן פוגעני או שדורש הסרה, במטרה לצמצם את הסטיגמה סביב אנשים אובדניים ולעזור להם לקבל עזרה. לפי ארגון הבריאות העולמי, כשמונה מיליון בני אדם מתאבדים מדי שנה בעולם - אדם כל ארבעים שניות.

 

 

 

ממשלות ברחבי העולם תוהות כיצד לשלוט ולפקח טוב יותר על פלטפורמות המדיה החברתית, שמואשמות תכופות בעידוד מעשים שליליים, הפצת פורנוגרפיה והשפעה או מניפולציה על בוחרים. בחודש שעבר אמרה אמזון לרויטרס שהיא מתכננת לקדם מספרי טלפון לסיוע לצרכנים שמעלים שאלות באתריה לגבי התאבדות, וזאת לאחר שחיפושים באתר שלה הראו שמשתמשים מחפשים בו חבלי-תלייה ומוצרים קשורים נוספים. גוגל, פייסבוק וטוויטר, כבר פרסמו מספרי טלפון לסיוע למשתמשים שמבצעים חיפוש עם המילה "התאבדות".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x