שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
אינטרנט

גוגל מפנה נשים שמעוניינות בהפלה לגורמים שמתנגדים להפלות

אלגוריתם גוגל Maps מכווין משתמשות שמחפשות מרפאת הפלה לגופים פוליטיים שנלחמים לאיסור עליהן; ההפנייה מתבצעת בטעות, בשל סוגיות SEO ומבנה פלטפורמת חיפוש העסקים של השירות. וזאת, על אף שגוגל מודעת לתופעה מזה יותר משנה

רפאל קאהאן 11:3309.09.19

גוגל מסתבכת במאבק בין תומכי ומתנגדי ההפלות בארה"ב; תחקיר של Vice שפורסם בסוף השבוע מצא שהחברה מכוונת נשים שמחפשות קליניקות או רופאים שיסייעו להן להפיל לארגונים שמתנגדים להפלות - או שפשוט אינן מספקות שירות כזה.

 

 

לא מדובר בהטייה מכוונת; רבות מבין המחפשות אחרי דרך להפסיק הריון נוטות להשתמש במילות מפתח בהן משתמשים גם המתנגדים. תחקיר Vice גילה שנשים שהשתמשו בגוגל Maps כדי לאתר מרפאת הפלות הופנו אל גופים פוליטיים שמקדמים מה שמכונה בארה"ב "זכויות עוברים". נושא ההפלות הפך טעון מאוד בארה"ב, והמאבק בין התומכים והמתנגדים מעורר רגשות עזים משני הצדדים עד כדי שימוש באלימות.

 

הפגנה למען חופש ההפלה בארה"ב הפגנה למען חופש ההפלה בארה"ב צילום: The Telegraph

 

 

במקרים רבים, הפעולה של גוגל עלולה לסבך ולהקשות ללא צורך על נשים שמבקשות להפסיק הריון לא רצוי. "זה מאוד מתסכל", מסרה ל-Vice תמי קרומנקר, מנהלת קליניקת ההפלות היחידה במדינת צפון דקוטה. גוגל מודעת לבעיה הזו; עוד ב-2018 חשף אתר גיזמודו את התופעה והחברה ערכה שיפורים באלגוריתם שלה. ואולם, עתה נראה שהמצב שב לקדמותו.

  

הבעיה מציפה את נושא הדיוק בחיפוש של עסקים ומקומות במנוע של החברה. סינון תוצאות על בסיס מילות מפתח מקשה על המחפשים מפני שישנם עסקים שמוסיפים מילות מפתח לא קשורות כחלק ממדיניות SEO (אופטימיזציה עבור מנועי חיפוש) לא ממוקדת.

 

 

מגוגל נמסר שהחברה מודעת לבעיה ושהיא מפעילה אנליסטים שיסננו את רשימות העסקים שבידי החברה. עם זאת, בהתחשב בכמות המידע העצומה בשרתיה, כנראה שעשרות או אפילו מאות עובדים שיופנו למטרה זו כנראה לא יספיקו.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x