$
חדשות טכנולוגיה

בלעדי לכלכליסט

מלאנוקס פותחת מרכז פיתוח שישי בישראל

החברה שכרה 300 מ"ר בפארק ההייטק בירושלים, שצפוי לעבור ב־2023 למתחם הוג'יטק והקמתו מצויה במכרז

גולן חזני 07:1609.09.19

חברת מלאנוקס תפתח מרכז פיתוח חדש בירושלים. ל"כלכליסט" נודע כי החברה, שמצויה בהליך מכירה לחברת אנבידיה האמריקאית תמורת 6.9 מיליארד דולר, שכרה 300 מ"ר בפארק ההייטק בעיר לטובת פתיחת מרכז פיתוח שישי בארץ. בנוסף למטה ביקנעם, לחברה מרכזי פיתוח בתל־חי, תל־אביב, רעננה באר שבע וקרית גת. כמו כן יש לה מרכזים בשלוש ערים פלסטיניות: ווראבי, עזה ושכם, ומרכזים נוספים בארה"ב, אוקראינה, סין, הודו דנמרק וסינגפור. מלאנוקס מנוהלת על ידי איל וולדמן וממתינה לאישורים רגולטורים מסין כדי להשלים את עסקת המכירה.

 

 

 

מייסד ומנכ"ל מלאנוקס איל וולדמן מייסד ומנכ"ל מלאנוקס איל וולדמן צילום: אוראל כהן, משה שי

 

השטח השכור בפארק ההייטק יועבר עם המתחם כולו לפארק ההייטק החדש הוג'יטק שיוקם בסמוך ואשר הקמתו מצויה במכרז. לשלב האחרון עלו שבע מתמודדות: גב־ים שבשליטת אדוארדו אלשטיין, מליסרון שבשליטת ליאורה עופר, שיכון ובינוי יחד עם הפניקס, תדהר וחברת מגדל, אשטרום עם קרן JTLV, אפריקה נכסים יחד עם הראל, ואמות של נתן חץ יחד עם קבוצת אלייד בראשות יצחק סוארי.

 

הוג'יטק נמצא בבעלות משותפת של האוניברסיטה העברית והרשות לפיתוח ירושלים. הוא עתיד להיות מאוכלס ב־2023 ויועסקו בו כ־5,000 עובדים. הפארק יוקם על קרקע של 30 דונם וישתרע על 150 אלף מ"ר. בחמישי האחרון נפגשו נציגי האוניברסיטה בראשות הנשיא פרופ' אשר כהן וראש העירייה משה ליאון עם נציגי המתמודדות. ליאון הודיע כי הנחה לקדם את הפרויקט במסלול ירוק חוצה בירוקרטיה. הוא הוסיף כי תפוסת המשרדים בעיר היא מעל 95%: "ירושלים משוועת למקומות תעסוקה איכותיים אך קיימת בעית מקום לחברות שמעוניינות לפעול בעיר". לדבריו, הצפי הוא של מיליון מ"ר נוספים של משרדים. היזם שיזכה במכרז יתקשר עם בעלי הקרקע בעסקת קומבינציה במסגרתה יקים את הפרויקט, ישווק את שטחיו וינהל אותו לאורך 49 שנים עם אופציה ל־49 שנים נוספות.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x