מכשירים

סמסונג חשפה קריפטו-פון; גלקסי נוט מיוחד ליישומי בלוקצ'יין

הסמארטפון נקרא KlaytnPhone, על שם פלטפורמת בלוקצ'יין פופולרית בקוריאה, ששייכת לענקית המדיה החברתית Kakao. הוא יכלול ארנק קריפטו מאובטח ומטבעות Klay לשימוש הרוכשים

שירות כלכליסט 11:4808.09.19

סמסונג הציגה סמארטפון ייעודית לתחום הקריפטו, שיתבסס על הגלקסי נוט 10; הוא נקרא KlaytnPhone, על שם פלטפורמת הבלוקצ'יין Klaytn של Kakao, ענקית המדיה החברתית הקוריאנית.

 

 

לפי דיווח של הוול סטריט ג'ורנל, יושק המכשיר בקוריאה בלבד ויכלול ארנק קריפטו מאובטח, אפליקציות בלוקצ'יין ייעודיות, ורוכשיו יקבלו גם מספר מטבעות Klay - מטבע הקריפטו של Kakao.

 

גלקסי נוט 10 פרו בעת חשיפתו גלקסי נוט 10 פרו בעת חשיפתו צילום: ניצן סדן

 

 

זה אינו סמארטפון הבלוקצ'יין הייעודי הראשון; קדמו לו ה-Exodus 1 של חברת HTC ומכשירי קריפטו פותחו גם בידי סירין לאבס של משה חוגג ובידי סטארט-אפים בתחום המובייל כ-Whole Network. גם סמסונג עצמה השיקה באביב האחרון אפליקציות ארנק קריפטו עבור מכשירי הגלקסי S10.

 

ואולם, ה-KlaytnPhone הוא מכשיר הקריפטו הייעודי הראשון שלה, שלא זוכה בתמחור נפרד אלא מוצג כגרסה מקבילה לטלפון פרימיום קיים. לטענת היצרנית הקוריאנית, ה-KlaytnPhone הוא טלפון הקריפטו הראשון ש"יכלול את מלוא הפלטפורמה ושירותי העסקאות של הבלוקצ'יין".  

 

 

 

השקתו תעלה את מניין דגמי הפרימיום של סמסונג לעשרה - ארבע גרסאות ל-S10, ארבע לנוט 10, ושתי גרסאות לגלקסי פולד ההיברידי. הרחבת נוכחות סמסונג בשוק מכשירי הקריפטו צפויה למשוך אחריה יצרניות גדולות נוספות, בראשן וואווי ובעתיד יתכן שגם אפל.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x