$
הייטק והון סיכון

פרסום ראשון

חברת הסייבר Cymmetria נרכשת בידי קרן Stage Fund

סכום הרכישה טרם פורסם, ולפי הערכות עומד על מיליוני דולרים; סימטריה פיתחה פלטפורמה להונאת תוקפי סייבר, וגייסה כ-12 מיליון דולר ממשקיעים כקרן שרפה, Y Combinator, מייסד AVG קארל אובלוק וממציא ה-RFC סטיב קרוקר

מאיר אורבך 17:1604.09.19
סטייג׳ פאנד, קרן השקעות פרטית מארה״ב, רוכשת את חברת הסייבר הישראלית סימטריה (Cymmetria). סימטריה מפתחת מערכות הגנה מבוססות הונאת תוקפים (Cyber Deception), ומשרדיה ממוקמים בתל אביב ובחוף המזרחי של ארה"ב. סימטריה הוקמה בידי מומחה האבטחה גדי עברון, שניהל את מערך האבטחה של תהיל"ה - מערכת המחשוב של משרדי ממשלת ישראל - וכיהן בתפקידים בכירים בקספרסקי וב-PwC. סכום הרכישה לא פורסם אך לפי הערכה, עומד על מיליוני דולרים.

 

 

מרכז הפיתוח של החברה יישאר בתל אביב ועל פי הערכות, אף יצמח; סימטריה גייסה עד כה יותר מ-12 מיליון דולר, בין היתר מקרן Sherpa Ventures מסן פרנסיסקו של המשקיע הסדרתי שרבין פישוואר, Y Combinator , ראלי ונצ'רס וקרן Felicis. עוד מושקעים בחברה כמה אנג'לים בהם סטיב קרוקר, ממציא ה- RFC ומאבות האינטרנט; קארל אובלוק, מייסד AVG; וכן הווארד שמידט, צאר הסייבר בממשלי ג'ורג' בוש הבן ואובמה.

 

גדי עברון גדי עברון

 

 

סימטריה פועלת בתחום להונאת התוקפים כאשר מאחוריה טכנולוגיית אבטחה שנשענת על חיזוי פעולות ההאקר עצמו לזיהוי סגנון התקיפה, בהתבסס על הרגלים ומתודות של פושעי סייבר למיניהם. המערכת של סימטריה מסוגלת לגלות האם מאחורי המתקפה עומד פושע שמנסה לגנוב נתוני אשראי, מרגל שמנסה להשיג מודיעין עסקי וכן הלאה. בשלב זה, יוצג לפורץ מצג שווא של פריצה מוצלחת - אך המידע שיועבר אליו יהיה מזויף או לא רלוונטי, מה שיאפשר לגורמי אבטחה לנתח את המתקפה ולקבל הצצה לאסטרטגיה של התוקף.

 

״שיתוף הפעולה עם סטייג' פאנד כבר הניב מספר תוצאות חיוביות", מסר עברון, מנכ"ל החברה. "הצוות המשותף של סטייג׳ פאנד וסימטריה מאפשר לנו לעבוד בסדר גודל אחר, מה שיעזור לנו למצב את סימטריה כמנצחת שוק בטווח הארוך. שוק ה-Deception צפוי להמשיך ולגדול בשנים הקרובות, והעסקה ממקמת אותנו היטב לזכות בנתח משמעותי ממנו., אומר מנכל החברה, גדי עברון"

 

ההנהלה של החברה צפויה לכלול בין היתר את דניאל פרידנלונד, יו"ר סטייג' פאנד ויו"ר חבר המנהלים של סימטריה, ואת גדי עברון, מנכ״ל סימטריה. לצידם יכהנו יונתן ברוורמן, סמנכ"ל התפעול של החברה, דקל בראונשטיין, סמנכ״ל הפיתוח והמוביל הטכנולוגי של החברה, ומצד סטייג׳ פאנד מארי לוגדסן וג'רמי בקר.

 

 

  

"לסימטריה פוטנציאל עצום לצמיחה ולהובלת שינוי מבני ואקונומי בתפיסת ההגנה של מרחב הסייבר", מסר פרידנלונד. "הטכנולוגיה של סימטריה מעניקה למגינים יתרונות משמעותיים על פני התוקפים, ולדעתנו היא הטובה ביותר בשוק. באמצעות הניסיון המוכח של הקרן שלנו בהאצת הצמיחה של ארגונים לצד ההובלה הטכנולוגית של סימטריה, אין לנו ספק שנגיע רחוק". סטייג' פאנד תממן את צמיחת מאמצי המחקר והפיתוח של סימטריה במשרדיה בתל אביב, ותעתיק את המרכז העסקי של החברה לדנבר שבקולורדו, לצד המטה העסקי שלה.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x