$
חדשות טכנולוגיה

פייסבוק השיקה גלובלית זיהוי פנים אוטומטי, עם יכולת להתנתק ממנו

תכונת זיהוי הפנים בתמונות היתה זמינה לחלק מהמשתמשים מאז סוף 2017, אך עתה הגיעה לכולם; היא מאפשרת תיוג אוטומטי של חברים ומכרים, אך גם יכולת לחסום את הזיהוי עוד לפני שלב התיוג. המהלך מתבצע על רקע תביעה נגד החברה בנושא, שמתגלגלת מאז 2015

שירות כלכליסט 13:0704.09.19

פייסבוק השיקה את טכנולוגיית זיהוי הפנים האוטומטי שלה לכל המשתמשים בעולם - לצד אפשרות להתנתק מהתכונה הזו, כך לפי דיווח של רויטרס. במקביל היא ביטלה פיצ'ר בשם Tag Suggestions שאפשר למשתמשים לבחור האם פייסבוק תציע לחברים שלהם לתייג אותם בתמונות, מבלי שתהיה להם שליטה על השימוש בטכנולוגיה.

 

 

אפשרות זיהוי הפנים, הזמינה לחלק מהמשתמשים מאז דצמבר 2017, כוללת פונקציות נוספות כמו שליחת התראה לבעל החשבון אם מישהו אחר משתמש בתמונת הפרופיל שלהם. המשתמשים שיבחרו לשמור על האופציה, עדיין יקבלו הצעות אוטומטיות לתייג חברים. משתמשים שלא יכלו לעשות כן עד עתה, יכולים להיכנס לתפריט הראשי בהגדרות האפליקציה, להיכנס לאפשרות קיצורי הדרך לפרטיות (Privacy Shortcuts) ולבחור באפשרות זיהוי פנים שבתפריט הפרטיות. שם תוכלו להגדיר לפייסבוק שלא לזהות את פניכם בתמונות ובסרטונים.

 

המלצות זיהוי פנים בפייסבוק המלצות זיהוי פנים בפייסבוק צילום: איי פי

 

 

פייסבוק מפתחת ומפעילה כלי זיהוי פנים מזה כעשר שנים, ששודרגו משמעותית עם רכישת פייס.קום הישראלית ב-2012. טכנולוגיית זיהוי הפנים של החברה עומדת מאז 2015 במרכז תביעה הנוגעת להפרת פרטיות. התביעה, שהוגשה באילינוי, מאשימה את החברה בהפרת חוק פרטיות המידע הביומטרי שאושר במדינה ולפיו אין זה חוקי לאסוף ולאחסן מידע ביומטרי של מיליוני משתמשים בלי לקבל את הסכמתם הישירה והמפורשת.

 

 

 

בחודש שעבר דחה בית משפט לערעורים במדינה את הבקשה של פייסבוק לשנות את ההגדרה כך שזו לא תיחשב לתביעה ייצוגית. "מאז ומתמיד חשפנו את השימוש שלנו בטכנולוגיית זיהוי פנים, ושניתן להדליק או לכבות אותה בכל זמן נתון" נמסר מהחברה בחודש שעבר. עוד נמסר מפייסבוק כי החברה ממשיכה להתייעץ עם מומחי פרטיות, חוקרים אקדמאיים, רגולטורים ומשתמשים בנוגע לשימוש בטכנולוגיית זיהוי פנים ואפשרויות השליטה עליה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x