$
חדשות טכנולוגיה

מייסד אפל סטיב ווזניאק: לפרק את החברה? היה צריך לעשות זאת מזמן

לדבריו, פירוק של החברה ליחידות נפרדות היה מועיל לעבודתם השוטפת של המהנדסים; הוא הסביר בראיון לבלומברג שחברות הטכנולוגיה הפכו חזקות מדי, ושליטתן על חיי המשתמשים מוגזמת

שירות כלכליסט 11:1929.08.19

רגולטורים בארה"ב בוחנים את ענקיות הטכנולוגיה, ביניהן אפל, בהקשרי הגבלים עסקיים ואף שוקלים לפרק אותן; לדעתו של מייסד החברה סטיב ווזניאק, פירוק שכזה היה צריך להתבצע מזמן, וביוזמת אפל עצמה.

 

 

בראיון לבלומברג אמר השבוע: "הייתי רוצה לראות מצב שאפל הייתה מחליטה בעצמה להתפרק כבר מזמן, ומפצלת חטיבות עצמאיות למקומות מרוחקים כך שיעבדו שם באופן עצמאי, כפי שעשו ב-HP כשעבדתי שם".

 

סטיב ווזניאק סטיב ווזניאק צילום: גטי

 

 

לטענתו, היה יכול פירוק שכזה להועיל רבות לחברה ועובדיה. ווזניאק שיבח בעבר את HP על חופש הפעולה שהעניקה לו. "המהנדסים היו יכולים להגיע בלילה והייתה להם גישה לכל החלקים והכלים שהם היו צריכים כדי לעבוד על התכנונים שלהם", סיפר בראיון שביצע ב-2011.

 

"אני חושב שחברות הטכנולוגיה הגדולות הפכו גדולות מדי, הפכו להיות כוח חזק מדי בחיים שלנו שלוקח מאיתנו את זכות הבחירה. קשה להתחמק מזה", אמר בריאיון הנוכחי. בכל זאת, הוסיף כי להערכתו אפל היא "הטובה ביותר מקרב החברות", מכיוון שהיא מרוויחה את מרבית ההכנסות שלה ממכירת מוצרים ואינה עוקבת אחר אנשים.

 

 

 

לעומת זאת, הוא חושב שעל הרגולטורים לאכוף את חוקי התחרותיות מול פייסבוק וגוגל. בינתיים, ביקש רק דבר אחד מענקיות השירותים המקוונים: "תנו לי לבחור אם לשלם כדי שלא ינטרו את הפעולות שלי".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x