חדשות טכנולוגיה

מנכ"לית יוטיוב: אנחנו משאירים בכוונה באוויר סרטונים פוגעניים מסוימים

לדברי סוזן וויצ'יסקי, שירות הווידאו הפופולרי בוחר שלא להסיר תוכן שנוי במחלוקת כדי לשמור על פתיחות והצגת מגוון דעות. כמו כן, אמרה שתוכן פוגעני מהווה פחות מאחוז אחד מכלל הווידאו ביוטיוב

שירות כלכליסט 16:5228.08.19

יוטיוב חייבת להשאיר באוויר סרטונים מסוימים שהם "שנויים במחלוקת ואפילו פוגעניים", כדי להישאר פלטפורמה פתוחה - כך מסרה סוזן וויצ'יסקי, מנכ"לית החברה. דבריה הועברו אתמול (ג') במכתב הרבעוני שמפיצה הנהלת הפלטפורמה ליוצרים.

 

 

לפי דיווח של the Verge, מסרה וויצ'יסקי שמשתלם ליוטיוב לאשר פרסום סרטונים בעייתיים; "מחויבות לפתיחות אינה פשוטה. הקשבה למגוון רחב של נקודות מבט היא שהופכת אותנו לחברה חזקה ומודעת יותר", כתבה.

 

סוזן וויצ'יסקי, מנכ"לית יוטיוב סוזן וויצ'יסקי, מנכ"לית יוטיוב צילום: אימג'בנק, Gettyimages

 

 

יוטיוב מתקשה להתמודד עם תוכן בעייתי מסוגים רבים - מתיאורי קונספירציה ופייק ניוז ועד מסרים רדיקליים, הטרדה ובריונות. לאחרונה ספגה זעם על החלטתה להשאיר באוויר סרטון פוגעני כלפי הקהילה הלהט"בית, במרכזו הערות הומופוביות על שדרן של Vox. להגנתה, טענה יוטיוב שתוכן הסרטון הוצג כפרשנות.

 

לטענת וויצ'יסקי, תוכן פוגעני שכזה מהווה פחות מאחוז אחד מכלל הסרטונים שמועלים ליוטיוב, אך השפעתם בעייתית מאוד. היא הכחישה שהסרטונים נשארים באוויר כדי שיצברו צפיות רבות, מה שתורם להכנסותיה מפרסום. "זה פשוט לא נכון", הדגישה, והוסיפה כי העדר האמון פוגע במערכת היחסים של יוטיוב עם המפרסמים.

 

 

 

המכתב של וויצ'יסקי לא הציג שינויים במדיניות יוטיוב; היא הסתפקה בלהדגיש פרקטיקות כהסרה מהירה של תכנים אסורים, הגברת קולות סמכותיים, צמצום התפוצה של תכנים בעייתיים ותגמול של יוצרים מהימנים. לסיכום, אמרה כי לראייתה יוטיוב צריכה "למצוא את האיזון בין פתיחות ואחריות" כדי לשמור על בריאות הפלטפורמה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x