$
אפליקציות

אינסטגרם בונה אפליקציית צ'ט לשיתוף נרחב: מתמונות ועד מצב הסוללה שלכם

החברה מפתחת את Threads, יישום שנועד לקסום למשתמשים צעירים שהגדירו זה את זה כ"חברים קרובים" בפלטפורמת הרשת החברתית; האפליקציה החדשה תאפשר להם לשתף גם הודעות וסרטונים, אך גם מיקום, מצב סוללה, מהירות גלישה ועוד

שירות כלכליסט 12:0927.08.19

פייסבוק מפתחת במסגרת אינסטגרם אפליקציית צ'ט חדשה בשם Threads; היא אמורה לקדם שיתוף קבוע ואינטימי בין המשתמשים וחבריהם הקרובים ביותר, לרבות נתונים טכניים כללים מתוך הטלפון.

 

 

לפי דיווח של the Verge, האפליקציה תזמין גולשים להעביר לחבריהם אוטומטית תמונת מצב של פעילותם בתוכה מיקום, מהירולת הגלישה, ואפילו מצב הסוללה של הטלפון. תהיה זו אפליקציית צ'ט סטנדרטית בה משתפים תמונות, הודעות וסרטונים, ואינסטגרם מייעדת אותה למשתמשים שהגדירו אחרים כ"חברים קרובים" בתוך אינסטגרם עצמה. החברה סירבה להגיב לדיווח.

 

אינסטגרם אינסטגרם

 

 

המהלך מגיע לאחר שרק במאי האחרון הפסיקו באינסטגרם את העבודה על אפליקציית צ'טים בשם דירקט (Direct), שפיתוחה בוצע מאז 2017. בכירים בחברה טענו שנסייני הבטא של דירקט לא היו מרוצים מכך שעליהם לצאת מאינסטגרם ולהיכנס ליישום נפרד בכל פעם שרצו לשלוח הודעה. ואולם, הרשת החברתית עדיין רוצה לבנות חוויית הודעות חדשה, שתקסום לצעירים. לסנאפצ'ט יש תכונה דומה, שמתבססת על שיתוף תוכן ספציפית בין חברים קרובים.

 

 

 

עדיין לא ברור מתי תושק האפליקציה ואיך היא מתחברת לאסטרטגיית פייסבוק לשילוב אפליקציות ווטסאפ, הצ'ט של אינסטגרם ומסנג'ר לפלטפורמה אחת. יתכן שפייסבוק תבחר לשלב את Threads באינסטגרם ולא להקימה כיישום נפרד, כדי להימנע ממצב של ריבוי אפליקציות שמבצעות שימושים דומים. גוגל, למשל, מתמודדת עם מצב שכזה כבר שנים - כשיש לה אפליקציות נפרדות לצ'ט, לשיחות וידאו, לצ'ט ארגוני ועוד.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x